ATP Winston - Salem: Kubot vs Mahut


Łukasz Kubot notuje fatalny sezon, jeśli chodzi o grę pojedynczą. Od początku sezonu wygrał zaledwie cztery mecze w cyklu głównym. Te kiepskie wyniki rekompensuje mu gra podwójne, ale lubinianin spadł już nawet na miejsce poza Top 100.

Kubot w Paryżu ostatecznie przegrał w II rundzie z Paire. Następnie próbował swoich sił w Halle i Den Bosch. W obu wypadkach z marnym skutkiem, choć w Holandii udało mu się dojść do decydującej rundy eliminacji i powalczyć z Nicolasem Mahut. W I rundzie na Wimbledonie pokonał Igora Andreeva w bardzo dobrym stylu, notując 11 asów i tylko 18 niewymuszonych błędów przy 43 uderzeniach kończących. W II rundzie miał wolne, ponieważ z imprezy wycofał się Steve Darcis. Początkowo wydawało się, że to Rafael Nadal będzie rywalem Polaka, jednak niespodzianka sprawiona przez Belga była dobrą wiadomością. Polak wypadł z Top 100 i teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota (i punktów). Do pięciu razy sztuka - z Benoitem Paire w końcu Polak wygrał i to w znakomitym stylu. W końcówce spotkania musiał skorzystać z pomocy lekarzy, ale wszystko dobrze się skończyło, udało mu się zakończyć mecz w trzech setach.

W kolejnej rundzie rozprawił się z Adrianem Mannarino i trafił na Jerzego Janowicza, zgodnie z planem wygrał lepszy z Polaków - łodzianin. Od tamtej pory Kubot grał w Hamburgu, gdzie przeszedł eliminacje, a następnie przegrywał w kwalifikacjach w Montrealu i Cincinnati. W Winston-Salem nie musiał przebijać się przez eliminacje.

Nicolas Mahut nie grał zbyt wiele w tym sezonie, ale wyniki na trawie tradycyjnie mogą tylko budzić podziw. Od eliminacji do zwycięstwa w Den Bosch, a potem także wywalczył tytuł w Newport. Forma na pewno do najlepszych od tej ostatniej imprezy nie należy, bowiem Francuz przegrał w II rundzie w Challengerze w Granby (nie startował w Montrealu), a w Cincy przegrał z Maxkenzie Mcdonaldem, anonimowym reprezentantem gospodarzy. Także w deblu zupełnie nie poszło, a to już znak, że nie jest dobrze.

Mahut i Kubot grali ze sobą dwukrotnie: w 2011 roku w Paryżu oraz w tym roku we wspomnianym Den Bosch, gdzie górą był oczywiście Francuz, w obu wypadkach.

Nasz typ: Kubot @2.20

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!