ATP World Tour: Federer vs Del Potro


Tenisiści grali ze sobą już szesnastokrotnie i tylko trzy razy wygrywał "wieżowiec z Tandil". Miało to miejsce w 2009 roku w Nowym Jorku oraz podczas finałów w turnieju wieńczącym sezon w Londynie. No i nie można zapominać o meczu z Bazylei sprzed kilku tygodni, ale o tym za chwilę. W pozostałych przypadkach zwyciężał Federer, w ostatnim meczu podczas igrzysk olimpijskich, w decydującej partii było 19 do 17 dla szwajcarskiego zawodnika.

Nie wiadomo czy to porażka w Bazylei, czy rzeczywiście problemy zdrowotne, zadecydowały o tym, że Federer wycofał się z Paryża. Argentyńczyk zwyciężył w turnieju w Szwajcarii, pokonując reprezentanta gospodarzy 6:4, 6:7(5), 7:6(3). Argentyńczyk w tym  meczu zaserwował 10 asów, a po pierwszym trafionym podaniu przegrał tylko osiem piłek. Federer asów miał jeszcze więcej, bo 18, ale nie wykorzystał żadnego z pięciu break pointów.

Ostatnio Szwajcar grał tylko tam, gdzie to było konieczne. Po przegranym ćwierćfinale US Open z Tomasem Berdychem, wygrał dwa mecze podczas rozgrywek Pucharu Davisa, a następnie, prawie miesiąc później, zagrał dopiero w Szanghaju. Tam w półfinale po dramatycznym i pełnym błędów meczu przegrał z Andy Murrayem. Przegrał w finale w Bazylei i wycofał się z Paryża.

Argentyńczy natomiast wygrał dwa halowe turnieje: w Wiedniu i właśnie Bazylei. Ważne jest to, że Del Potro ciągle gra o awans. szansę na to ma jeszcze David Ferrer, jeśli pokona Janko Tipsarevicia, a to całkiem pewne. Właściwie wszystko zależy od "wieżowca z Tandil", który swoją batalię z Hiszpanem przegrał, ale po ostatnim meczu z Federerem zapowiada się, że nie jest jeszcze skreślony.

Szwajcar zagrał jak z nut z Tipsareviciem (który chyba jednak odczuwa trudy sezonu), a także pomęczył się także z niewygodnym tenisem Ferrera, ale ostatecznie seta nie stracił.

Jak będzie tym razem? Dla Federera to mecz o pietruszkę, dla Del Potro o życie. Być może to spotkanie będzie w końcu na wyższym poziomie, bo do tej pory, to deble szokowały pozytywniej.

Nasz typ: powyżej 9.5 gemów w pierwszym secie @1.60 oraz powyżej 22.5 gemów w całym meczu @1.76

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!