ATP World Tour Finals: Bhupathi/Bopanna vs Granollers/Lopez


Zacznijmy może od head to head, obie pary grały ze sobą w maju w Rzymie, gdzie górą była para hiszpańska w stosunku 6:4, 6:1. Jednak warto z dystansem podchodzić do tego wyniku, bo Hindusi niekoniecznie przepadają za grą na ziemi.

Marcel Granollers i Marc Lopez zajmują odpowiednio 10. i 9. miejsce w notowaniu deblowym Entry. Nie można zapominać, że ten pierwszy tenisista jest także wybornym singlistą, który notuje bardzo przyzwoite wyniki w hali. Ta para startuje ze sobą od kilku sezonów, ale silniejszą współpracę przybrała dopiero w tym roku. Panowie zaczęli grać razem podczas Pucharu Davisa z Kazachstanem. Na kortach ziemnych osiągnęli pięć finałów, z czego górą byli w dwóch. Zupełnie im nie szło na trawie, gdzie przegrali trzy spotkania, nie wygrywając żadnego. Następnie dotarli do finału w Toronto, do półfinału US Open, gdzie polegli z Leandrem Paesem i Radkiem Stepankiem. To samo powtórzyli już tu w Londynie, para hindusko-czeska ewidentnie im nie leży. Ale wyeliminowali Qureshiego i Rojera oraz braci Bryan. W półfinale odprawili mistrzów Wimbledonu: Jonathana Marraya i Frederika Nielsena. Można śmiało powiedzieć, że są niespodzianką w finale.

Mahesh Bhupathi i Rohan Bopanna na stałe są związani od tego roku, wcześniej Bhupathi występował z Paesem, ale pokłócili się, w związku z tym była mocna afera przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Teraz duet BB jest notowany niżej od Hiszpanów, ale dużo lepiej radzą sobie na szybkich nawierzchniach. W tym roku zwyciężyli w Dubaju oraz Paryżu przed tygodniem. Zanotowali także finały w Cincinnati i Szanghaju. W Londynie przegrali z Marrayem i Nielsenem (12-10 w super tie breaku), ale pokonali dwa bardzo groźne duety: Mirnyi/Nestor oraz Lindstedt/Tecau, a w półfinale Paesa i Stepanka.

Finał zapowiada się pasjonująco, wydaje się jednak, że Hindusi notują lepszą formę, a także ich ogranie i umiejętności na szybkim korcie w Londynie, będą przeważać tym razem.

Nasz typ: zwycięstwo pary Bhupathi/Bopanna @1.78

Mecz dostępny w UnibetTV!

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!