ATP World Tour Finals: Federer vs Tipsarević


Roger Federer bardzo udany sezon. Trochę dzięki nieobecności Rafaela Nadala oraz stratach Novaka Djokovicia (trafiał np. w półfinale na Murraya i przez to przegrywał, a Szwajcar zyskiwał nad nim punkty). No ale nie można zapominać, że Maestro wywalczył upragniony złoty medal olimpijski w grze pojedynczej.

Od US Open, gdzie Federer przegrał z Tomasem Berdychem, przeżywa średnio udane chwile. W Pucharze Davisa pokazał się z dobrej strony (nie mogło być inaczej), a potem zagrał już tylko w dwóch turniejach. W Szanghaju był na wylocie ze swoim rodakiem Stanislasem Wawrinką, a ostatecznie przegrał po fatalnym meczu z Andym Murrayem. Następnie zagrał u siebie w Bazylei, w turnieju zwanym przez kibiców Federer Open. Szwajcar miał problemy już w II rundzie z Thomazem Belluccim, ale ostatecznie przegrał w finale z Juanem Martinem del Potro. W Londynie zawodnicy są w tej samej grupie, więc całkiem możliwy jest rewanż za tamten mecz.

Janko Tipsarević jest zawodnikiem ogromnie charyzmatycznym, ale na korcie jest strasznie nierówny. W tym sezonie wystąpił w trzech finałach, z czego wywalczył jeden tytuł. Grał także w nieoficjalnych Drużynowych Mistrzostwach Świata i w duecie z Viktorem Troickim wywalczył tytuł. Ostatnio walczył o awans do Londynu, w Paryżu musiał się mocno pilnować przed Richardem Gasquetem i Nicolasem Almagro, ale ostatecznie udało się. W Paryżu grał przeciętnie, wygrał w sumie z Igorem Sijslingiem i Juanem Monaco, by ostatecznie przegrać (i kreczować) z Jerzym Janowiczem. Serb w pierwszym secie grał równo, dobrze serwował, ale później Polak zaczął grać dużo lepiej i Tipsy był bezsilny w starciu z fenomenalnymi skrótami. Ostatecznie mecz poddał z powodu zawrotów głowy, widać było pod koniec, że coś mu dolega, meczu już i tak by nie wygrał. Już na pewno wszystko jest w porządku.

Federer i Tipsarević grali ze sobą pięciokrotnie i zawsze wygrywał Szwajcar, ale bywało różnie. Np. podczas Australian Open Tipsy był o krok od zwycięstwa. W pozostałych meczach nie udało mu się urwać seta.

Nasz typ: powyżej 9.5 gemów w pierwszej partii @1.84

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!