Challanger Sao Paulo: Mecz dnia!


Paul Capdeville to chilijski tenisista, który mniej niż miesiąc temu skończył 30 lat. Tenisista urodził się w Santiago, ale zamieszkuje w miejscowości Vitacura. Ma 190 cm wzrostu oraz waży 78 kilogramów, to zawodnik praworęczny, który dysponuje oburęcznym bekhendem.

Największym sukcesem chilijskiego tenisisty jest zwycięstwo w grze podwójnej w parze z Oscarem Hernándezem w zawodach kategorii ATP World Tour w Viña del Mar w styczniu 2007 roku. W finale pokonali debel Albert Montañés i Rubén Ramírez Hidalgo 4:6, 6:4, 10-6. Oprócz tego rezultatu w grze pojedynczej Capdeville ma w swoim dorobku dziewięć wygranych turniejów w rozgrywkach z serii ATP Challenger Tour. Tenisista wygrywał w Bogocie Florianapolis, Binghamton, Aracaju, Guayaguil, Guadalajarze oraz Santiago. Szczególnie dobrze mu szło w amerykańskim turnieju w Binghamton, gdzie triumfował trzykrotnie.

Rogerio Dutra da Silva ma 29 lat, urodził się w Sao Paulo, a mieszka w Balneario Cambriu. Brazylijczyk w 2011 roku brał udział w Igrzyskach Panamerykańskich w Guadalajarze. W zawodach gry pojedynczej zdobył drugie miejsce. W finale przegrał z Kolumbijczykiem Robertem Farahem. W zawodach gry mieszanej, w parze z Aną-Clarą Duarte, zdobył brązowy medal dzięki wygranej z wenezuelską parą Adriana Perez i Roman Recatre.

Brazylijczyk wielokrotnie osiągał zwycięstwa i finały w singlu i deblu w turniejach rangi ATP Challenger Tour. Jeden raz osiągał finał rozgrywek gry podwójnej rangi ATP World Tour, miało to miejsce w Hamburgu przed rokiem, a partnerował mu Daniel Munoz de la Nava. Zawodnicy przegrali z Hiszpanami Davidem Marrero oraz Fernando Verdasco.

Dutra da Silva w karierze wygrał dziewięć imprez pod egidą ITF (w latach 2006-2010), a także wywalczył cztery tytuły ATP Challenger: w Belo Horizonte, Campos do Jordao, Panamie oraz w tym sezonie w Itajai. Dwukrotnie także sięgał w turniejach tej rangi po zwycięstwa deblowe.

Brazylijczyk ostatnio gra świetny tenis, po zwycięstwie w brazylijskim challengerze, osiągnął finał przed tygodniem w Santos, w którym uległ Gastao Eliasowi, tu na razie radzi sobie bardzo dobrze. Capdeville tak dobrej passy nie ma, w Santos odpadł w II rundzie, a w Sao Paulo stracił seta z Borisem Pashanskim.

Zawodnicy na kortach zmierzyli się ze sobą raz, miało to miejsce pod koniec poprzedniego sezonu w argentyńskim San Juan, lepszy był Brazylijczyk i zwyciężył 6:2, 6:0.

Nasz typ: Rogerio Dutra da Silva @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!