Challenger Andria: Dustin Brown w akcji!


Dustin Brown ma 28 lat, ale na światowych kortach nie funkcjonuje od zawsze. Najpierw grał pod flagą Jamajki, potem zmienił obywatelstwo na niemieckie, co znacznie ułatwiło mu funkcjonowanie w tenisowym  światku. Czarnoskóry zawodnik ma jeden znak rozpoznawczy - dredy, a gdyby nie widzieć głowy, to z pewnością będą to charaktersystyczne buty z kolorowymi sznurówkami.

Brown w przeszlości po Europie jeździł specjalnym wozem, w pewnym momencie udało mu się wejść do Top 100 gry podwójnej, do Top 100 gry pojedynczej, a potem zaczęło się spadanie. Niemiec nie jest równym zawodnikiem, lubi grywać z różnymi partnerami, udało mu się sięgać po tytuły ATP, ale w większości bryluje w Challengerach.

W tym sezonie aż do Delray Beach próbował swoich sił w ATP, potem przerzucił się na Challengery, zaliczył finał w Sarajewie, III rundę Wimbledonu, gdzie przegrał z Adrianem Mannarino, a do turnieju głównego wszedł przez eliminacje. Zwyciężył w Genewie, a niedawno był w półfinałach w Eckental i Ortisei, przed tygodniem przegrał w I rundzie w Helsinkach, ale za to zanotował finał debla.

W Andrii w deblu już nie gra, odpadł dość niespodziewanie w ćwierćfinale. W I rundzie uporał się z Andriejem Kapasiem, choć Polak stawił naprawdę żelazny opór. Obaj zawodnicy świetnie serwowali, ale kluczowe momenty należały do Browna i jest on bezsprzecznym faworytem w starciu z kolejnym rywalem.

Roberto Mancora notowany jest na 365. miejscu w rankingu ATP, ma 24 lata i to dla niego dziesiąty udział w Challengerze w tym sezonie. Raz nawet grał w eliminacjach do imprezy ATP w Bastad, ale przegrał w I rundzie. Z tych dziesięciu występów, dopiero po raz piąty występuje w turnieju głównym. Dotychczas udawało mu się sprawiać pojedyncze niespodzianki, pokonał m.in. Gianniego Mina, który trenował z Rogerem Federerem, a także Jonathana Eysserica, tracąc przy tym gema.

Dla Dustina Browna to ostatni występ w tym sezonie, choć przegrał w deblu, wciąż może to sobie powetować singlem i awansować do ćwierćfinału @1.21.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!