Challenger Brasov: Środa!


Gwiazdą imprezy jest Andreas Haider-Maurer, dysponujący świetnym serwisem i dobrze czujący się na nawierzchni ziemnej. Austriak jest faworytem w Brasovie, zagrozić mu może Pere Riba, ale ten jednak jest pod formą.

Ciekawie zapowiada się mecz Filipa Krajinovicia z Theodorosem Angelinosem. Serb w sobotę nie wyszedł na kort w meczu finałowym z Blazem Rola, ponoć nie był w stanie utrzymać w ręce rakiety ani poruszać się po korcie. Było to wynikiem morderczej przeprawy z Ruim Machado. Na regenerację miał więc trzy dni, czy jest już w pełni sił? Do tego dochodzi jeszcze podróż, a odciski są uciążliwe. Kurs jest niski, na pewno nie jest wart ryzyka, ale jeśli Serb wygra łatwo z Grekiem, to warto na niego zwrócić uwagę w kolejnych rundach.

Pere Riba był już w Top 100, ale wypadł, a ostatnie Challengerowe występy pozwalają mu piąć się w górę. półfinały w Libercu czy Meerbusch są na pewno dobrymi prognostykami przed kolejną imprezą. Roberto Carballes Baena trenuje z Pablo Carrena Busta i przez długi czas jeździli na turnieje wspólnie z tym samym trenerem. Rodak jednak wspiął się szybko dość wysoko i razem nie łapią się do tych samych turniejów. W Poznaniu stoczyli w ćwierćfinale bratobójczy pojedynek, lepszy był Carreno. Tydzień później w Ortobello Roberto zaliczył dobry występ, notując półfinał, ale później przyszły gorsze losowania, brak walki z Filippo Volandrim czy przegrane mecze z Dustinem Brownem i Florentem Serrą. Riba zrobił sobie przerwę po ostatniej imprezie, więc to może być ciekawy i długi mecz, ze wskazaniem na tego wyżej notowanego.

Hans Podlipnik Castillo zagra z reprezentantem gospodarzy, ale specjalizującym się w deblu, Florinem Mergeą. Rumun w singlu zbyt dobrych wyników nie notuje, więc niespodzianki być nie powinno.

Julian Reister ostatnio grał nieźle w Challengerach, ale także w turnieju ATP W Bastad, gdzie przeszedł przez eliminacje, ale podczas US Open przegrał w II rundzie kwalifikacji. Jego rywalem będzie Lorenzo Giustino, notowany na początku czwartej setki. Kurs prawdopodobnie jest nieco wywindowany przez wynik Włocha w Como, gdzie pokonał Dusana Lajovicia czy Simona Greula. Ale wiemy, że włosi doprowadzają u siebie w turniejach do cudów. Dla przykładu, Włoch w Meerbusch (Niemcy) urwał ledwie dwa gemy Podlipnikowi.

Nasz typ: Reister @1.50, Podlipnik @1.33

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!