Challenger Liberec: Panfil vs Kavcić


Choć w puli Challengera w Libercu jest tylko 30 tysięcy euro, na starcie pojawił się Federico Delbonis, który zgłosił się już dużo wcześniej, ale nie wycofał się, pomimo tego, że to stosunkowo mała impreza. Oczywiście są także Czesi, a także Grzegorz Panfil, który zwycięsko przeszedł przez eliminacje, natomiast w grze podwójnej występuje Mateusz Kowalczyk w duecie z Henrim Kontinenem.

Grzegorz Panfil jest czwartą rakietą kraju od kilku tygodni i wciąż pnie się w górę. Po dobrym występie w Poznaniu przeniósł się do Tampere, gdzie nie miał szczęścia w losowaniu i trafił na rozstawionego z numerem 2. Jesse Huta Galunga. Holender wykazał się doświadczeniem w najważniejszych momentach i to było kluczem do sukcesu. Zabrzanin nie zraził się i wybrał Liberec jako kolejny cel, tu musiał przebijać się przez eliminacje, choć  był drugim rezerwowym. Z małymi problemami przeszedł je i trafił na rozstawionego z numerem 8. Bjoerna Phaua.

Spotkanie Panfila z Niemcem na pewno nie należało do najładniejszych. Polak ślizgał się, nie potrafił opanować na początku emocji, ale ostatecznie poradził sobie z Phauem, który w przeszłości był 59. na świecie. Kolejnym rywalem był Simone Vagnozzi, Włoch gra w kratkę, jakby wybierając sobie turnieje, w których jest przejazdem, a te, w których gra na poważnie. Zawodnicy grali ze sobą dwukrotnie: w 2007 roku w Bytomiu, wtedy dość łatwo zwyciężył o pięć lat starszy Włoch, natomiast w tym sezonie w Szwecji doszło do trzysetowej batalii i ostatecznie Vagnozzi się wybronił. Panfil zagrał dobre spotkanie, trochę w drugiej partii zaspał, nie wykorzystał prowadzenia 5:1 i oddał cztery gemy rywalowi.

Kavcić jest przynajmniej o klasę wyżej od Vagnozziego, więc tu będzie zdecydowanie trudniej. Słoweniec był w Polsce podczas rozgrywek Pucharu Davisa, stąd kibice mogą go kojarzyć. Rok starszy od Polaka Kavcić pokonał tu w trzech setach Krajinovicia i w dwóch Sergeyeva. Przed tygodniem Słoweniec pokonał Floriana Mayera.

Zwycięstwo Polaka wyceniane jest na @3.20, a rywala na @1.32

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!