Challenger Meksyk: Przysiężny vs Sugita


Turniej w stolicy Meksyku to jedyna impreza w tym tygodniu, która jest rozgrywana na kortach twardych, nie dziwi więc fakt, że na udział w niej zdecydował się Michał Przysiężny.

Choć polski tenisista znacznie awansował w rankingu, nie udało mu się osiągnąć pułapu, dzięki któremu byłby rozstawionym zawodnikiem w turnieju. Trenujący w klubie Matchpoint Przysiężny, w I rundzie trafił na Amira Weintrauba, z którym miał okazję zmierzyć się dokładnie tydzień temu na tym samym szczeblu rozgrywek.

Popularny Ołówek pokonał tenisistę z Izraela jeszcze łatwiej niż przed tygodniem i popisał się przy tym dwunastoma asami, ale także pięcioma podwójnymi błędami serwisowymi, a skuteczność 43 procent pierwszego podania nie napawa optymizmem. Ostatecznie jednak pozwolił tylko na 14 punktów wygranych przez rywala przy swoim podaniu. Jeśli odjąć podwójne błędy, to ledwie dziewięć piłek - nie jest złym wynikiem.

Yuichi Sugita to zawodnik 24-letni, zajmujący 140. miejsce w rankingu ATP, więc plasujący się nieco wyżej od Polaka. Japończyk w tym sezonie póki co nie notuje tak piorunujących rezultatów jak przed rokiem (ale właściwie w drugiej części sezonu). Japończyk sezon rozpoczął w Indiach, a następnie próbował swoich sił w Australii, jednak dwukrotnie przegrał. Wywalczył punkt dla swojej reprezentacji w meczu Pucharu Davisa z Indonezją, a następnie rozpoczął grę w challengerach.

Tenisista w tym sezonie nie wyszedł poza ćwierćfinał, a co jest pocieszające dla Przysiężnego - w imprezie w meksykańskim Leon uległ Weintraubowi. Japończyk w I rundzie w Meksyku pokonał w dwóch setach Jana Hernycha. W całym meczu także nie popisał się skutecznością pierwszego podania (48 procent), ale ogólnie serwował całkiem nieźle. Nie wyrządził jednak wielkiej krzywdy Czechowi na returnie. Choć trzykrotnie go przełamał, sam także raz stracił serwis.

Przysiężny i Sugita grali ze sobą dwa lata temu na nawierzchni akrylowej i górą wtedy był Japończyk 6:3, 7:6(6). Był to półfinał imprezy w Kioto.

Jak będzie tym razem? Od Bergamo forma nieco opuściła Polaka, ale także Japończyk nie radzi sobie szczególnie nadzwyczajnie w tym sezonie. Bukmacherzy podobnie szacują szanse tenisistów, spróbujmy więc zaufać Polakowi.

Nasz typ: Przysiężny @1.90

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!