Challenger Pereira: Półfinały!


W półfinałach zameldowali się dwa najwyżej rozstawieni tenisiści, dzięki czemu tenis na wysokim poziomie oraz grom emocji - gwarantowany!

Najwyżej rozstawiony w turnieju Paolo Lorenzi zmierzy się z Paulem Capdevillem. Obaj zawodnicy drogę do półfinału mieli usianą... trzysetówkami. Pod tym względem żaden z nich nie może być postawiony wyżej, bo obaj mieli ciężkie przeprawy.

Paolo Lorenzi notowany jest na 59. miejscu w rankingu ATP, był nawet o 10 oczek wyżej w poprzednim notowaniu, ale nie obronił punktów za finał w Guadalajarze. Poprzedni sezon miał całkiem udany, bowiem od Miami był w finałach w San Luis Potosi, Sarasocie, Todi, Guayaguil, a zwyciężył w Cordenons oraz Medellin. Świetną passę zakończył podczas finałów ATP Challenger, jednak zdołał odnieść ledwie jedno zwycięstwo w trzech grupowych meczach.Ten sezon nieco gorszy w jego wykonaniu, ale z drugiej strony - omijał challengery. W imprezach z cyklu ATP zaliczył ćwierćfinały w Vina del Mar oraz w Acapulco. Pereira to jego pierwszy start tej rangi. Odprawił tu Renzo Olivo, Jozefa Kovalika oraz Facundo Bagnisa.

Paul Capdeville jest 172. na świecie, ale również spadł względem poprzedniego sezonu - aż o 25. pozycji. Chilijczyk w karierze wywalczył dziewięć tytułów, z czego jeden w poprzednim sezonie w Santiago (tych punktów nie obronił). W tym roku próbował swoich sił w imprezach ATP, dotarł do II rundy w Sao Paulo (przeszedł eliminacje), a jeśli chodzi o niższą rangę, to w Kolumbii w Bucamaranga dotarł do półfinału. w Pereirze powtórzył więc swój najlepszy rezultat.

Tenisiści grali ze sobą raz w Turynie, lepszy okazał się wtedy Capdeville, wygrywając 6:3, 6:3. Faworytem znów jest Włoch (wtedy również był), obaj zawodnicy grali w kratkę, ale chyba dla niego teraz czas na rewnaż? Lorenzi @1.45, Capdeville @1.65

W drugim półfinale Joao Souza zmierzy się z faworytem miejscowych kibiców - Santiago Giraldo. Kolumbijczyk ostatnio może nie zachwyca, ale ma argumenty przeciwko Souzie. Zawodnicy grali ze sobą czterokrotnie. W Bogocie, Bucamaranga oraz podczas Pucharu Davisa lepszy był Kolumbijczyk (mecz w Brazylii), natomiast w Bogocie (2010) wygrał Souza. Giraldo z dopingiem publiczności powinien sobie poradzić. Giraldo @1.36, Souza @3.0

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!