Challenger Pereira: Wielki finał!


W półfinale odpadł najwyżej rozstawiony tenisista, więc niestety (dla poziomu rywalizacji), w finale nie zagrają dwaj najwyżej notowani tenisiści, ale nie oznacza to, że nie będzie emocji!

Paul Capdeville jest 172. na świecie, ale również spadł względem poprzedniego sezonu - aż o 25. pozycji. Chilijczyk w karierze wywalczył dziewięć tytułów, z czego jeden w poprzednim sezonie w Santiago (tych punktów nie obronił). W tym roku próbował swoich sił w imprezach ATP, dotarł do II rundy w Sao Paulo (przeszedł eliminacje), a jeśli chodzi o niższą rangę, to w Kolumbii w Bucamaranga dotarł do półfinału. w Pereirze powtórzył więc swój najlepszy rezultat, a nawet go pobił!

W kolumbijskim turnieju rozprawił się kolejno z Federico Delbonisem, Tonim Androiciem, Fabiano De Paula oraz z Paolo Lorenzim. Tylko w tym ostatnim pojedynku Chilijczyk nie stracił seta.

Santiago Giraldo to tenisista 26-letni, który w karierze wywalczył siedem tytułów ATP Challenger, w tym dwa lata temu właśnie w Pereirze. Giraldo od czterech sezonów głównie grał w turniejach ATP, szczególnie w 2011 roku, kiedy naprawdę dobrze spisywał się także na nawierzchniach szybkich. Ostatnie 12 miesięcy nieco słabsze, ale potrafił pokonywać Keia Nishikoriego, Bernarda Tomicia czy walczyć ostro z Milosem Raoniciem w pięciosetówce w US Open. Giraldo to tenisista ograny w najlepszych turniejach w cyklu ATP, challengery to nieco niższy poziom, a konkurencja jakby większa.

W Pereirze Giraldo rozprawił się z Hansem Podlipnikiem-Castillo, Jorge Aguilarem, Teimurazem Gabashvilim oraz Joao Souzą. Tylko z Rosjaninem stracił seta.

H2H dla Giraldo niekorzystne, bowiem już dwukrotnie przegrywał z tenisistą o 4 lata starszym. Miało to miejsce w eliminacjach do Bogoty w 2004 roku oraz w Sao Paulo w 2009 roku. Oba mecze zakończyły się w trzech setach.

Nasz typ: zwycięstwo Giraldo @1.32

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!