Challenger Sacramento: Finał!

Donald Young to jeden z tenisistów, który może w swojej karierze pochwalić się czymś niechlubnym. W tym wypadku chodzi o dość długą passę meczów bez zwycięstwa. Amerykanin ma to jednak za sobą i choć do czołówki nigdy jeszcze nie zdołał się przebić, zdaje się, że nie ma ku temu szans ani predyspozycji, ostatnio zaczął lepiej grać. Young dość niespodziewanie zwyciężył przed tygodniem w Napa, a w tym tygodniu także nieźle sobie poczynał. W drodze do finału nie stracił seta i pokonał kolejno Petera Gojowczyka, Jamesa McGee, Matta Reida i Jarmere Jenkinsa.

Tim Smyczek jest o 1,5 roku starszy od Donalda Younga, ale aktualnie notowany jest o 25 miejsc wyżej, aktualnie jest setną rakietą świata, Young jest 125. 25-latek w Sacramento pokonał czterech rywali, tracąc przy tym seta z Samem Grothem, a w półfinale rozbił Nicka Kyrgiosa.

Statystyki w Sacramento:

Smyczek zanotował 17 asów oraz 10 podwójnych błędów serwisowych. Sześciokrotnie stracił podanie.
Young zaserwował 7 asów i 8 podwójnych błędów, ale podanie stracił pięciokrotnie.

Smyczek z Youngiem wygrał tylko trzykrotnie. Miało to miejsce w 2009 roku w ćwierćfinale w Winnetce, dwa lata później w tym samym turnieju, ale już w półfinale oraz w tym sezonie w decydującej rundzie eliminacji w Atlancie.

Panowie grali także przed tygodniem w półfinale w Napa, zwyciężył wtedy Young 6:3, 6:2. Zwycięzca zanotował czter podwójne błędy serwisowe, a po pierwszym trafionym podaniu przegrał tylko siedem z 38 punktów. Trzy razy przełamał Smyczka i obronił jedynego break pointa. Smyczek zaserwował cztery asy, ale  skuteczność pierwszego podania wyniosła 48 procent.

Z rewanżami w tak krótkim czasie bywa różnie, ale porażka przed tygodniem Smyczka była dość znaczna, dlatego faworytem jest Young i to jego typujemy do drugiego z rzedu trofeum.

Nasz typ: Young @1.54

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!