Challenger Santos: Typy na nockę


W brazylijskim Santos po raz trzeci rozgrywany jest challenger na kortach ziemnych. W pierwszej edycji triumfował Joao Souza, który ku uciesze kibiców pokonał Diego Junqueirę, a przed rokiem najlepszy w stawce był Ivo Minar. Czech w finale uporał się z Ricardo Hocevarem.

W tym roku Minara zabrakło na starcie, ale ponownie startuje Joao Souza i ma okazję wyrównać swój wynik sprzed dwóch sezonów. Jednym z faworytów do zwycięstwa będzie też Rogerio Dutra Da Silva.

My skupimy się jednak na Pablo Cuevasie, który z powodu kontuzji kolana miał bardzo długą przerwę od tenisa. 27-letni tenisista rozegrał w 2011 roku ledwie 13 turniejów, a ostatnim był Roland Garros, gdzie poddał mecz z Antonio Veiciem z powodu kontuzji. Cuevas nie mógł grać z powodu urazu kolana, co ciągnęło się do dziś. Santos to jego pierwszy występ od maja 2011 roku. Zawodnik już w pierwszym meczu uporał się z Matteo Viola z Włoch, choć w trzech setach, to w ostatnim już tylko do jednego. W całym spotkaniu serwował całkiem poprawnie, a na returnie wywalczył 49 procent punktów.

Jego rywalem będzie 21-letni Brazylijczyk Guilherme Clezar, który osiągnął w lutym życiowy sukces, kwalifikując się do turnieju głównego w Sao Paulo i będąc o krok od zwycięstwa z Thomazem Belluccim. A później szło różnie... W Santos pokonał świetnie spisującego się na amerykańskim hardzie Daniela Kosakowskiego.

Cuevas to zadziorny typ, a kiedy na trybunach zasiada jego brat, to nie obchodzi go to, że gra "nie u siebie". To zawodnik bezkompromisowy i zdecydowanie skupiony na swoim tenisie. Na pewno zagra z młodym rywalem tak, jakby grał z każdym innym, jakby nie miał żadnej kontuzji.

Ciekawie zapowiada się też mecz Antonio Veicia z 33-letnim Julio Silvą, bowiem Chorwat ostatnio częściej zmaga się sam ze sobą niż z rywalami, a jego doświadczony przeciwnik może mieć nieco więcej do powiedzenia, szczególnie że gra na swoim terenie.

Nasz typ: Pablo Cuevas @1.70


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!