Challenger Sao Paulo: Czwartek!


To dopiero druga edycja imprezy w Sao Paulo na kortach ziemnych w tym terminie. W ubiegłym sezonie triumfował Blaz Kavcić, pokonując Julio Silvę. Rozstawiony w tym sezonie z numerem 1. Rogerio Dutra da Silva odpadł w ćwierćfinale, a teraz przynajmniej powtórzy ten rezultat.

Obok Brazylijczyka w ćwierćfinale jest już Paul Capdeville, Dusan Lojda oraz Guilherme Clezar. W czwartek zostanie wyłoniona kolejna czwórka zawodników.

Interesująco zapowiada się mecz Jozefa Kovalika z powracającym Pablo Cuevasem, który z powodu kontuzji kolana miał bardzo długą przerwę od tenisa. 27-letni tenisista rozegrał w 2011 roku ledwie 13 turniejów, a ostatnim był Roland Garros, gdzie poddał mecz z Antonio Veiciem z powodu kontuzji. Cuevas nie mógł grać z powodu urazu kolana, co ciągnęło się do dziś. Santos to jego pierwszy występ od maja 2011 roku. Zawodnik przegrał w II rundzie, ale najpierw poradził sobie z Matteo Violą z Włoch. W Sao Paulo odprawił już w dwóch setach Augustina Velottiego. Urugwajczyk szczególnie dobrze grał na returnie, ale ogólnie nie miał większych problemów z rywalem.

Jozef Kovalik to 20-letni Słowak, który zajmuje 243. miejsce w rankingu ATP. Tenisista dopiero w tym sezonie zaczął pokazywać się w imprezach ATP Challenger, właśnie na kortach ziemnych. Sezon rozpoczął od przejścia eliminacji w Salinas, gdzie pokonał Stevena Dieza i Jorge Aguilara, by odpaść w ćwierćfinale. Eliminacje przechodził także w Santiago, Pereirze oraz Itajai, gdzie doszedł do finału! Znów pokonał Dieza, ale także Ruiego Machado oraz Nikolę Mekticia, by ostatecznie ulec najwyżej rozstawionemu w Sao Paolo - Dutra da Silva.

W Santos Słowak przegrał z Maximo Gonzalezem, a w Sao Paulo dotychczas pokonał Gastao Eliasa. Widać, że zawodnik ten ma potencjał, ma szczególnie dobry serwis, ale nie radzi sobie z bardziej doświadczonymi, a przede wszystkim pewnymi siebie zawodnikami. Cuevas to zadziorny zawodnik, Kovalik może mieć problemy, jeśli serwis nie będzie mu siedział.

W innym meczu Malek Jaziri zagra z Pablo Galdonem. Tenisista z Tunezji jest faworytem, nieco bardziej ogranym na ziemi od rywala, tu nie powinno być niespodzianki.

Nasze typy:
- Malek Jaziri @1.42
- Pablo Cuevas @1.97

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!