Challenger Savannah: Ćwierćfinały!


Na pierwszy ogień nasuwa nam się mecz z udziałem Alexa Kuznetsova (nie, to nie ten Kuznetsov, który tak dobrze gra na ziemi, to Andrey) i Rubena Ramireza Hidalgo. Hiszpan ma swoje lata, ale wciąż gra na dobrym poziomie, przed tygodniem wygrał imprezę w Panamie, gdzie pokonał m.in Renzo Olivo, Geralda Melzera oraz Alejandro Gonzaleza, znacznie zbliżył się do Top 100 (jest 103. na świecie). W Savannah w I rundzie pokonał Mardy'ego Fisha, a następnie Daniela Taro, ale po trzysetowej batalii.

O dziewięć lat młodszy Amerykanin odprawił za to nadspodziewanie gładko Rhyne Williamsa w dwóch setach, oddając mu ledwie cztery gemy. 59 procent wygranych piłek na returnie, a do tego cztery asy - wygląda imponująco. Będzie ciężko staremu mistrzowi z mączki pokonać młodszego Kuznetsova.

20-letni Facundo Arguello może postarać się o niespodziankę z atletynie zbudowanym Michaelem Russellem. Amerykanin od imprezy halowej w Memphis gra dużo gorzej. Jeszcze w Maui osiągnął półfinał, później na hali w Dallas ćwierćfinał i ten sam wyczyn powtórzył w imprezie ATP. Od tego czasu wygrał ledwie jeden mecz z Igorem Kunitsynem, a przegrywał z Joao Souzą czy Robby'm Gineprim. Dopiero w Savannah coś lepszego dzieje się w jego tenisie.

Argentyńczyk za to radzi sobie z każdą imprezą lepiej, notowany jest już na 193. pozycji, a w Sarasocie osiągnął ćwierćfinał, teraz ten rezultat powtarza i ma szansę go poprawić.

Faworytem w meczu z Teimurazem Gabashvilim jest Donald Young. Ci, którzy nie lubią Amerykanina, na pewno pamiętają o jego niechlubnej passie i nie chcą inwestować w niego żadnych pieniędzy. Wcale nas to nie dziwi.

W ostatnim meczu zaplanowanym na piątek Ryan Harrison zagra z Waynem Odesnikiem. Tenisiści mieli okazję grać ze sobą dokładnie dwa lata temu w półfinale w Savannah, wtedy górą był Odesnik. Będący na pograniczu Top 100 Amerykanin gra w tym sezonie fatalnie, pokonał Mischę Zvereva i tym samym odniósł pierwsze zwycięstwo od Indian Wells. W II rundzie wyeliminował Ze Zhanga. Odesnik jest w formie, przed tygodniem grał w finale w Sarasocie.

Nasze typy:
- Facundo Arguello @2,25
- Wayne Odesnik @2,05

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!