Challenger Savannah: Czwartek!


Impreza w Savannah nie przyciągnęła na start wielkich nazwisk, jakby tenisiści nie mogli się zdecydować, czy chcą próbować swoich sił w Europie, trenować przed dużymi turniejami, czy jednak pozostać w USA.

W czwartek organizatorzy zaplanowali cztery spotkania singlowe, bo do ćwierćfinałów już w środę awansowali Teimuraz Gabashvili, Donald Young, Facundo Arguello oraz Michael Russell. Czwartkowe mecze wyłonią kolejną czwórkę ćwierćfinalistów, którzy utworzą dwie kolejne pary.

Na pierwszy ogień nasuwa nam się mecz z udziałem Alexa Kuznetsova (nie, to nie ten Kuznetsov, który tak dobrze gra na ziemi, to Andrey) i Rhyne Williamsa. Oczywiście faworytem jest ten drugi, który w przeszłości raz pokonał swojego niżej notowanego kolegę. Kuznetsov w minionym tygodniu zwyciężuł w Sarasocie, a grał tam od eliminacji. Czy to nie czas na odpoczynek?

Pozostałe mecze raczej mają już swoich niemal murowanych faworytów.

Nicolas Massu w przeszłości na pewno byłby faworytem w potyczce z Waynem Odesnikiem, ale aktualnie Chilijczyk jest cieniem tenisisty sprzed lat. Amerykanin też nie notuje zachwycających wyników, ale jednak utrzymuje wyższy poziom od Massu.

Ruben Rabirez Hidalgo także ma swoje lata, ale wciąż gra na dobrym poziomie, przed tygodniem wygrał imprezę w Panamie, gdzie pokonał m.in Renzo Olivo, Geralda Melzera oraz Alejandro Gonzaleza, znacznie zbliżył się do Top 100 (jest 103. na świecie). W Savannah w I rundzie pokonał Mardy'ego Fisha. Taro Daniel rozgrywa swoją drugą imprezę rangi ATP Challenger w tym sezonie, w Panamie przegrał z Melzerem, a w Savannah gra od eliminacji. W I rundzie pokonał no name'a. Ramirez to może być zbyt wiele.

W ostatnim meczu zagra Ryan Harrison z Ze Zhangiem. Będący na pograniczu Top 100 Amerykanin gra w tym sezonie fatalnie, pokonał Mischę Zvereva i tym samym odniósł pierwsze zwycięstwo od Indian Wells. Chińczyk taki ograny nie jest, w tym roku też w tym cyklu challengerowym grał niewiele, ale Bobby Reynolds w poprzedniej rundzie musiał uznać jego wyższość. W tym meczu może paść niespodzianka.

Nasze typy:
- Rhyne Williams @1.50
- Ruben Ramirez Hidalgo @1.27
- Ze Zhang @2.70 (dla odważnych)

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!