Challenger Toyota: Półfinały


Matthew Ebden postanowił wystartować w azjatyckim tournee i to się okazało strzałem w dziesiątkę, wygrał w Jokohamie, pokonując wszystkich rywali dość przekonująco. Problemy miał w I rundzie z Mirzą Basiciem (pamiętamy go ze zwycięstwa nad Janowiczem na trawie) oraz w finale z Go Soedą. W Toyocie Basicia odprawił już w II setach i wygląda na to, że forma jest i będzie.

Blaz Rola, który wystąpił dość niespodziewanie w turnieju ITF w Bytomiu pod koniec sierpnia, przewyższając znacznie pozostałych rywali, w ćwierćfinale imprezy w Toyocie zrewanżował się za porażkę Benjaminowi Mittchelowi z Australii. Słoweniec to tenisista grający agresywnie, nauczony gry w taki sposób, jaki preferuje się w Stanach Zjednoczonych, z prostego powodu - reprezentował w rozgrywkach stanowych jedną z uczelni. Jest świetny technicznie i przede wszystkim myśli na korcie.

Walka z Ebdenem na pewno zapowiada się na interesującą, wydaje się jednak, że bardziej ograny i doświadczony Australijczyk jest faworytem tego starcia. Z drugiej strony zmęczenie może wyjść właśnie z takim solidnym graczem, jakim jest Rola.

W drugim półfinale Yuichi Sugita zmierzy się z Samuelem Grothem, który w dużej mierze swoją grę opiera na serwisie. Panowie grali ze sobą czterokrotnie i Japończykowi udało się wygrać tylko raz w 2009 roku w Aptos. Groth był lepszy m.in. w Kyoto na początku poprzedniego sezonu.

Nasz typ: Groth @1.74

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!