French Open: Bednarek i Janowicz - o awans!


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania (odpadła w decydującej rundzie) oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska (niestety przegrała), Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot (już odpadł). Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Olgą Kalashnikovą. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol (przegrali w piątek).

Dla Tomasza Bednarka i Jerzego Janowicza Roland Garros jest dopiero trzecim wspólnym występem. Po przypadkowym złączeniu rakiet w belgijskim Mons, gdzie wystartowali w poprzednim sezonie i zdobyli tytuł, od grudnia trenowali wspólnie z myślą o występie w Australian Open. Tam wygrali jeden mecz, co było dla nich dobrym wynikiem, a potem rozstali się na jakiś czas. Dzięki rankingowi Janowicz mógł wybierać duże imprezy, Bednarek musiał zadowolić się jeszcze mniejszymi, ale do czasu, w końcu nawet osiągnął pólfinał imprezy ATP w Casablance, a dla kontrastu - startował także w małych imprezach z pulą 30 tys. dolarów np. w Rzymie.

W Paryżu losowanie dla Bednarka i Janowicza było kiepskie, trafili na rozstawionych z numerem 4. Mahesha Bhupathi i Rohana Bopannę. Polacy świetnie zagrali w tym spotkaniu, przełamali bardzo utytułowanych rywali trzykrotnie, sami podanie stracili raz i była to równocześnie jedyna szansa na przełamanie, a 86 procent piłek wygranych po pierwszym serwisie mówi samo za siebie.

W II rundzie Bednarek i Janowicz zagrają z Paolo Lorenzim i Potito Starace.Włosi w tym sezonie startowali ze sobą trzy razy, w tym w Australian Open, gdzie podobnie do Polaków zanotowali II rundę. W Vina del Mar sięgnęli po tytuł, w Rzymie przeszli jedną rundę, a tu w Paryżu na razie poczynają sobie całkiem nieźle, bo dość szybko uporali się z Sonchaiem i Sonchatem Ratiwatana.

Obaj Włosi stawiają cały czas na singla, choć Potito Starace już w mniejszym stopniu, bo ranking singlowy pozwala mu grę na małe Challengery, a deblowe na małe turnieje ATP (i czasami większe), Lorenzi utrzymuje się w Top 100.

Nieznacznymi faworytami są Bednarek i Janowicz, a my na nich stawiamy @1.75.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!