French Open: Gasquet vs Przysiężny


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania (odpadła w decydującej rundzie) oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot. Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Oksaną Kałasznikową. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol.

Michał Przysieżny przeszedł przez eliminacje, co jest małą niespodzianką, bowiem glogowianin nigdy nie przepadał szczególnie za nawierzchniami ziemnymi, ale nie miał też trudnych rywali.

Przysiężny w tym sezonie grał całkiem nieźle, wygrał Challenger we Włoszech, odniósł kilka fajnych wyników i awansował na 133. miejsce w rankingu ATP. W Paryżu pokonał kolejno Arnau Bruguesa Davi, Martina Fischera i oczywiście Rhyne Williamsa 6:4, 6:4. W I rundzie turnieju znów trafił na Amerykanina, który do turnieju zakwalifikował się jako lucky loser. Polak w czterech setach rozprawił się z Williamsem. Zaserwował 13 asów, zanotował 57 uderzeń kończących i popełnił 31 niewymuszonych błędów.

Rywalem Przysiężnego będzie Richard Gasquet, ulubieniec i faworyt publiczności. Będzie to więc spore wyzwanie dla Polaka. Francuz jest do pokonania, o czym przekonał się Jerzy Janowicz w Rzymie. W I rundzie Gasquet pokochał Sierhija Stachowskiego 6:1, 6:4, 6:3. Popisał się trzema asami, 26 winnerami oraz 13 niewymuszonymi błędami.

"Jest adrenalinka! Mój jutrzejszy mecz rozegram na korcie głównym im. Philippe Chatriera! Czwarty i ostatni mecz dnia na tym obiekcie. Czuje się niesamowicie gdy patrze na karteczkę którą przed chwilą dostałem z rozpiską, że na tym wspaniałym obiekcie przede mną zagrają m.in. Novak Djokovic czy Maria Sharapova! To mnie motywuje jeszcze bardziej! Pozdrawiam Was, trzymajcie za mnie!" - napisał Polak na swoim fanpage. Cóż pozostaje innego?

Nasz typ: Przysiężny z handicapem +9.5 gema.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!