French Open: Kubot vs Paire


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania (odpadła w decydującej rundzie) oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot. Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Oksaną Kałasznikową. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol.

Łukasz Kubot notuje fatalny sezon, jeśli chodzi o grę pojedynczą. Od początku sezonu wygrał zaledwie cztery mecze w cyklu głównym. Te kiepskie wyniki rekompensuje mu gra podwójne, ale lubinianin spadł już na miejsce poza Top 100 i właściwie ciężko powiedzieć, co powinien robić.

Z jednej strony Polak może postawić na debla i grać w eliminacjach do turniejów, o ile się załapie. Jeśli dotrze w deblu do półfinałów, to właściwie jest wyeliminowany z możliwości startu w eliminacjach do kolejnej imprezy. Właściwie Wielki Szlem jest dla niego szansą na awans, bo tu każda runda przynosi dużo punktów.Niestety losowanie nie do końca było dla niego pomyślne.

Kubot w I rundzie uporał się z Maxime Teixeirą, spotkanie trwało w sumie... dwa dni, zaczęło się we wtorek, a skończyło w środę. Było bardzo nierówne i stało na niskim poziomie, co pokazują statystyki. Kubot zanotował cztery asy, osiem podwójnych błędów oraz 48 uderzeń kończących przy 58 niewymuszonych błędach. Statystyki Francuza były bardzo podobne.

Benoit Paire zajmuje 26. miejsce w rankingu ATP, a w tym sezonie gra całkiem nieźle. Na kortach ziemnych losowania mu nie sprzyjały, często odpadał dokładnie w drugich meczach. Świetnie zagrał w Rzymie, gdzie pokonał m.in. Juana Monaco oraz Juana Martina del Potro. Tu w I rundzie uporał się z Marcosem Baghdatisem, ale stracił seta i podobnie do Kubota musiał grać mecz na raty. Statystyki nieco lepsze od tych Polaka, ale Francuz i tak popełnia bardzo dużo błędów.

Kubot i Paire grali ze sobą trzykrotnie w ciągu dwóch ostatnich sezonów. Zawsze lepszy okazywał się Francuz, ale dwukrotnie Polak urywał sety, mecze były całkiem wyrównane.

Nasz typ: Paire z handicapem -1.5 seta @1.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!