French Open: Kubot w deblu


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania (odpadła w decydującej rundzie) oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot. Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Oksaną Kałasznikową. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol.

Łukasz Kubot notuje fatalny sezon, jeśli chodzi o grę pojedynczą. Od początku sezonu wygrał zaledwie cztery mecze w cyklu głównym. Te kiepskie wyniki rekompensuje mu gra podwójna, w której radzi sobie na tyle dobrze, że wyprzedził Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego w rankingu Entry.

Polak zaczął od dobrej trzeciej rundy właśnie z Jeremym Chardym w Australian Open, a następnie zanotował półfinał w Memphis, a potem wygrał turniej w Acapulco z Davidem Marrero. W Indian Wells i Miaim występował z Tipsareviciem i tu zanotował odpowiednio III rundę i II rundę. W Monte Carlo i Monachium bez powodzenia, ale znów w Madrycie półfinał.

Tu dopiero zaczyna swoją przygodę w grze podwójnej, deszcz stanął na przeszkodzie, żeby stało się to szybciej. Jeremy Chardy preferuje raczej singla, zajmuje 27. miejsce w rankingu ATP, a 61. w deblowym.

Rywalami duetu polsko-francuskiego będą Frederik Nielsen i Grigor Dimitrov. Panowie zagrali ze sobą trzy turnieje, w jednym udało im się osiągnąć dobry wynik, w Miami dotarli do półfinału, a potem przegrali z przeciętnymi Santiago Gonzalezem i Scottem Lipskym.

Faworytami są Francuz i Polak, choć wcale nie zapowiada się, by miało to być łatwe spotkanie. Kurs na ich zwycięstwo wynosi @1.50.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!