French Open: Męska porcja


Już z samego rana, czyli o godzinie 11. paryskie korty będą tętnić życiem i soczystymi emocjami. Na korcie pojawi się m.in. Michaił Youzhny, którego rywalem będzie Pablo Andujar. Hiszpan długi czas nie grał na swoim normalnym poziomie, ale powrócił i błyskawicznie powrócił do Top 100, dzięki bardzo dobrym wynikom na europejskiej mączce. Start rozpoczął od nieudanej obrony tytułu w Casablance, gdzie pokonał go Pablo Carreno Busta, ale od tej pory było lepiej. W Monte Carlo przegrał w II rundzie, ale zagrał trzy dobre mecze (dwa w eliminacjach). Barcelona i Oeiras to słabsze występy, ale później w Madrycie zanotował półfinał i ten sam wynik powtórzył w Nicei, pokonując Gillesa Simona. O cztery lata starszy Rosjanin jednak wciąż preferuje nieco szybsze nawierzchnie i na ziemi nie osiąga w tym sezonie tego, co na hardzie. Zanotował trzecią rundę w Madrycie, pokonując Fabio Fogniniego i Nicolasa Almagro, a pozostałe wyniki były słabsze. Wart odnotowania jest jeszcze fakt, że w Rzymie odprawił Tommy'ego Haasa. To cały Youzhny - grający niestety nierówno, chyba, że po prostu CHCE wygrać. Czy będzie chciał tego dokonać z lepiej grającym Hiszpanem?

Od gospodarzy dziką kartę dostał Lucas Pouille i trzeba przyznać, że dolosowanie Alexa Kuznetsova (nie mylić z Andreyem!) nie jest najgorsze i Francuz ma szanse na wyeliminowanie Amerykanina. Oczywiście młody Pouille nie ma doświadczenia, ale ma talent, ma za sobą publiczność. Warto przyjrzeć się temu spotkaniu.

Ciekawie może być też w meczu Bernarda Tomicia z Victorem Hanescu. Australijczyk gra fatalnie na kortach ziemnych, co oczywiście cieszy reprezentantów Polski, którzy na wrzesień zapraszają reprezentację Australii na Torwar, właśnie na tę nawierzchnię. Hanescu zapewne najlepsze lata ma za sobą, ale z młodszymi rywalami (dużo młodszymi szczególnie) czuje się jak ryba w wodzie, ziemia też nie robi mu różnicy, szykuje się zwycięstwo Rumuna.

O 11. na kort wyjdą także Oleksandr Dolgopolov z Dmitrijem Tursunovem czy Alejandro Falla z Grigorem Dimitrovem.

Nasz typ: powyżej 37.5 gema w meczu Andujara z Youzhnym

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!