French Open: Męskie porachunki

Zdecydowanie najlepszym dotychczasowym meczem w Paryżu było starcie Gillesa Simona z Lleytonem Hewittem. Australijczyk grał fantastycznie w dwóch pierwszych setach, dwa kolejne wygrał Francuz i w decydującej partii prowadził 5:0, by przegrać pięć kolejnych gemów. W końcówce okazał się jednak lepszy i ostatecznie wygrał 7:5. Z obu stron mecz był znakomity, tenisiści pokazali znakomity tenis z mnóstwem fantastycznych wymian.

Notowany wciąż w Top 50 Marcel Granollers, ale przede wszystkim czołowy deblista świata, zmierzy się z Feliciano Lópezem, a więc ze swoim rodakiem. Hiszpanie grali ze sobą raz, miało to miejsce przed rokiem w Rzymie, wtedy lepszy był o pięć lat młodszy Marcel, wygrywając 6:4, 6:4. Co warto zauważyć, to występ w tegorocznej edycji w Rzymie, Granollers rozprawił się z Andym Murrayem, a także z Jeremym Chardym, w dość dziwny sposób przegrał z Benoitem Paire. Ostatnio Granollers gra dobry tenis, porażka w Challengerze w Tunisie z Lamine Ouahabem była jedynym wypadkiem przy pracy. Leworęczny Lopez ostatnio ma problemy zdrowotne i gra dużo mniej. W tym sezonei zaprezentował się w Australian Open, Memphis, Indian Wells, Madrycie oraz Rzymie. Właściwie poza halową imprezą w USA grał fatalnie, tam dotarł do finału. Na ziemi póki co przegrywał z Danielem Gimeno-Traverem oraz Jeremym Chardym.

Faworytem tego meczu jest Marcel Granollers, ale wcale nie musi się zakończyć na trzech setach.

W ostatnim meczu drabinki mężczyzn zagra James Blake, ale nie będzie faworytem w starciu z Viktorem Troickim. Między tymi zawodnikami jest siedem lat różnicy, nigdy nie spotkali się ze sobą na korcie. Amerykanin aktualnie notowany jest na 93. miejscu w rankingu ATP, a jedyny jego mecz na ziemi w tym sezonie miał miejsce w Houston, więc na nieco innej mączce. Amerykanina pokonał w dwóch setach Gael Monfils.

Troicki ostatnio nie radzi sobie źle, w Dusseldorfie zanotował ćwierćfinał, podobnie kilka tygodni wcześniej w Monachium, Serb dobrze czuje się na ziemi, choć czasami miewa słabsze chwile i przestoje w swojej grze, powinien uporać się z doświadczonym, ale będącym już w słabszej dyspozycji Jamesem Blake'm.

Nasz typ: poniżej 38.5 gemów w meczu Granollersa z Lopezem @1.78

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!