French Open: Przysiężny vs Williams


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania (odpadła w decydującej rundzie) oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska (obie awansowały do II rundy), Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot. Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Oksaną Kałasznikową. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol.

Michał Przysieżny przeszedł przez eliminacje, co jest małą niespodzianką, bowiem glogowianin nigdy nie przepadał szczególnie za nawierzchniami ziemnymi, ale nie miał też trudnych rywali. Rhyne Williams przegrał z Polakiem w decydującej rundzie eliminacji, ale mimo to awansował do turnieju głównego i dolosowano go do Polaka, dlaczego?

Rhyne Williams zakwalifikował się do Paryża, jako lucky loser, czyli szczęśliwy przegrany. Amerykanin zgłosił się na listę, spośród których wylosowano zawodników w miejsce Andy'ego Murraya (wycofał się po rozlosowaniu eliminacji) oraz jeszcze jednego zawodnika, ale już niżej notowanego od Szkota.

Przysiężny w tym sezonie grał całkiem nieźle, wygrał Challenger we Włoszech, odniósł kilka fajnych wyników i awansował na 133. miejsce w rankingu ATP. W Paryżu pokonał kolejno Arnau Bruguesa Davi, Martina Fischera i oczywiście Rhyne Williamsa 6:4, 6:4.

Amerykanin notowany jest nieco wyżej od Polaka, ale na kortach ziemnych osiągnął w tym sezonie znaczący wynik w turnieju ATP. Doszedł aż do półfinału w Houston, pokonując po drodze Guido Pellę, Ivo Karlovicia, Rubena Ramireza-Hidalgo i przegrywając z Nicolasem Almagro. Miewał później lepsze i gorsze wyniki, ale dwóch meczów z rzędu nie umiał wygrać. W eliminacjach w Paryżu pokonał Boya Westerhofa oraz Mathiasa Bourque (obu w dwóch setach, Holender poddał mecz kreczem).

Faworytem jest Polak, który nie miał większych problemów w eliminacjach. Korty w Houston mają nieco inną nawierzchnię, ale taką, która sprzyajałaby także Polakowi, więc na bok należy odłożyć pomysły, że Williams tu może jeszcze coś zdziałać.

Nasz typ: Przysiężny @1.73


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!