French Open: Serbskie boje


Na początku wystartować powinno dwóch Serbów, dla jednego będzie to już mecz II rundy. We wtorek do II rundy awansował także lider rankingu Novak Djoković, ale zdecydowanie nie można powiedzieć, że to był jego najlepszy występ. Nole pokonał Davida Goffina, ale w niezbyt przekonujacych okolicznościach, a Belg i tak nie potrafił tego wykorzystać w decydujących momentach.

Janko Tipsarević miał grać jako trzeci na głównym korcie w kompleksie Rolanda Garrosa, ale najpierw opady deszczu, a następnie przedłużający się mecz Marion Bartoli z Olgą Govortsovą spowodowały, że ostatecznie spotkanie odwołano i przeniesiono już na środę. Rywalem Serba będzie Nicolas Mahut, które najlepsze wyniki w swojej karierze wykręca na kortach trawiastych. Ziemi aż tak nie preferuje, o czym mogą świadczyć tegoroczne wyniki na tej nawierzchni. Francuz wygrał tylko jeden mecz w eliminacjach do imprezy w Bukareszcie. Przegrywał z zawodnikami, którzy nawet nie mogą się równać Tipsareviciowi. Serb ostatnio też nie zachwycał ale Juan Monaco czy świetnie spisujacy się Daniel Brands, a nawet rewelacyjny w Dusseldorfie Guido Pella, nie mogą się równać Mahut, który powraca po dłuższej przerwie, a do tego notuje jeszcze gorsze wyniki.

Viktor Troicki stoi przed nieco trudniejszym zadaniem, bo jego rywalem będzie Daniel Gimeno Traver. Będzie to z całą pewnością interesujące spotkanie, a faworytem jest Serb, mimo że jest niżej notowany i ostatnio notował słabsze wyniki (choć Hiszpan też). Gimeno-Traver na ziemi wygrał tylko dwa mecze w Madrycie, ale za to jakie! Wyeliminował Feliciano Lópeza, a następnie Richarda Gasqueta, przegrał z Pablo Andujarem, kreczując przy stanie 5:5 w I secie. Odpuścił sobie Rzym i Niceę/Dusseldorf. Zaskoczył w I rundzie w Paryżu pokonując po pięciosetowej batalii Juana Monaco. W całym meczu zanotował aż 72 uderzenia kończące, ale popełnił także 64 niewymuszone błędy. Troicki miał za to szansę zmierzyć się z legendarnym Jamesem Blake'm, ale nie miał z nim większych problmów, pomimo tego, że serwis niezbyt dobrze mu funkcjonował. Serb zanotował 33 winnersów i popełnił tylko 12 niewymuszonych błędów. Troicki i Gimeno grali ze sobą dwa razy, na trawie było to pięciosetowe spotkanie, a w Dausze w 2010 roku Serb poradził sobie szybciej. Faworytem jest mimo wszystko Troicki, który pewnie zachował więcej sił, ale nie oznacza to, że wygra tak łatwo jak z Amerykaninem.

Nasz typ: Troicki z handicapem -2.5 gema @1.92

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!