French Open: Szukając niespodzianek


Pierwszej niespodzianki możemy doszukiwać się w meczu bardzo słabo ostatnio grającego Andreasa Seppiego. Włoch był już na wylocie z Leonardo Mayerem, cudem udało mu się wygrać po pięciosetowym pojedynku. Stosunek 50 winnerów (10 na set) do 69 błędów - mówi sam za siebie.Już ostatnie wyniki i porażki, niemal bez walki, wskazywały na to, że Seppi zgubił gdzieś formę. Blaz Kavcić nie jest może wysoko notowanym zawodnikiem, bo ledwie na 104. miejscu, ale umiejętności ma przynajmniej oscylujące na połowę pierwszej setki. Z racji rankingu grał w mniejszych turniejach, zupełnie wyników nie można porównywać do tych Włocha, ale nie miał problemów w I rundzie w Paryżu z Jamesem Duckworthem, który wygrywał już w swojej karierze małe turnieje na ziemi, a dotkliwa porażka i urwanie ledwie sześciu gemów, mówi sama za siebie. Słoweniec zanotował 25 uderzeń kończących oraz tylko osiem niewymuszonych błędów. Przede wszystkim ten zawodnik gra równo, bije mocno i regularnie, być może wystarczy to na Włocha. Kurs na Kavcicia wynosi @2.50, natomiast na Seppiego @1.52.

Ewentualnej niespodzianki można się doszukiwać w meczu Milosa Raonicia z Michaelem Llodrą. Ziemia dla Kanadyjczyka jest zdecydowanie najmniej ulubioną nawierzchnią, o czym świadczą wyniki. Llodra gra u siebie, a z Francuzami mimo wszystko w Paryżu bywa różnie, czasami potrafią grać życiówki. Leworęczny tenisista dotarł do finału w Bordeaux (Challenger), w którym po walce przegrał z Gaelem Monfilsem (o którym jeszcze będzie mowa), w I rundzie pokonał Steve'a Darcisa, serwując 17 asów. Raonic w tym elemencie z Xavierem Malisse też był świetny, zanotował ich 16, ale ten stracony set nieco boli. Kurs na Llodrę wynosi @3.75, a na Raonicia @1.26.

Gael Monfils niespodziewanie po znakomitym meczu pokonał Tomasa Berdycha, to jeden z jego większych sukcesów od bardzo dawna. W tym meczu Francuz zaliczył 66 winnerów i 44 niewymuszone błędy, przy siatce punktował 15 razy, a 26 asów to wynik imponujący. Monfils ostatnio wygrał dużą imprezę challengerową w Bordeaux oraz dotarł dofinału w Nicei, to dało mu awans na 81. miejsce. Ernest Gulbis jakiś czas temu już wrócił do Top 100, ale w Rzymie musiał przebijać się przez eliminacje. Tu w I rundzie poradził sobie z Rogerio Dutra da Silvą, ale to blady wyczyn przy tym, co zrobił Francuz. Zwycięstwo Monfilsa można zagrać po kursie @2.30, natomiast Gulbisa @1.62.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!