Kto zostanie królem Australian Open 2014?


Może nie jest to finał, jakiego spodziewali się wszyscy, ale z pewnością zobaczymy wspaniałe widowisko w niedzielny poranek w Unibet TV.

Zawsze należy się spodziewać, że Rafael Nadal dostanie się do półfinału. Goran Ivanisević nie jest tym zaskoczony ani również tym, że Hiszpan pokonał Rogera Federera w półfinale (zresztą typował, że Nadal zwycięży). Szwajcar naprawdę dobrze grał rundę wcześniej z Andy'm Murray'em, ale w tej chwili Nadal gra na jeszcze wyższym poziomie, więc Maestro po prostu nie miał szans.

Oczywiście w finale faworytem jest Rafa (@1.17). Ivaniesević uważa, że Hiszpan wygra, mimo tego, że Stanislas Wawrinka jest zaskoczeniem w turnieju. To jego pierwszy finał wielkoszlemowy, udowodnił swoją jakość już rok temu, można się spodziewać jego dobrej gry w finale, ale także w przyszłości.

Nie wydaje się jednak, by Szwajcar rozegrał w finale mecz życia (@5.20), bo tylko to dałoby mu szansę na zwycięstwo. Hiszpan jest jak... zwierzę. Przebija wszystko na drugą stronę zarówno z forhendu, jak i bekhendu. Biega, mocno pracuje na korcie i to właśnie okazuje się nie do przejścia dla rywali.

Ivanisević uważa jednak, że dla Nadala mecz z Wawrinką może być trudniejszy niż ten półfinałowy. Wawrinka gra w inny sposób niż Federer i jest lepiej przygotowany do tego, by wykorzystać drobne słabości Nadala. Hiszpan zawsze umiał grać przeciwko Maestro, ale Stan to zupełnie inny zawodnik, przede wszystkim dobrze wyszkolony technicznie. Ma świetny bekhend, dobrze uderza piłkę i dobrze porusza się po korcie.

Mimo to legendarny chorwacki tenisista typuje, że Nadal wygra 3:1 (@3.70), a także jego łupem padnie pierwszy set (@1.33). Hiszpański matador jest zbyt dobry, wywalczy więc swój drugi tytuł w Melbourne.


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!