Półfinały w Le Gosier


Jako pierwsi na kort wyjdą Siergiej Stachowski oraz Lukas Rosol. Czech wciąż jest postrzegany jako "pogromca Rafaela Nadala" i niestety od dłuższego czasu to tylko etykietka. Czech związany kiedyś z z piękną lekkoatletką Denisą (była jego żoną), od rozwodu gra z różnym skutkiem. Po tym jak na Wimbledonie pokonał Hiszpana, przegrał w kolejnej rundzie z Philippem Kohlschreiberem. Potem dotarł jeszcze do ćwierćfinału w Kitzbuhel oraz w Moskwie, a także wygrał challenger w Bratysławie. To niewiele, jeśli porównać do pokonania Nadala. W tym roku zanotował ćwierćfinał w Zagrzebiu i na tym koniec, zazwyczaj odpadał po jednym zwycięstwie, choć zdarzały się też słabsze starty. W Le Gosier wyeliminował Romana Borvanova, Mariusa Copila i Dudi Selę, stracił przy tym dwa sety.

27-letni Stachowski gra w kratkę od 2010 roku, kiedy to zdobywał tytuły w s'-Hertogenbosch i New Haven. W tym roku radzi sobie całkiem nieźle, można nawet powiedzieć, że mocno zaskakuje, bo wraca na nieco wyższy poziom. W Cherbourgu dotarł do półfinału, pokonując m.in. Nicolasa Mahuta, a w Dallas wyeliminował Thomaza Bellucciego oraz Steve'a Darcisa, przegrał dopiero z Illyą Marchenko. Wygląda to trochę tak, jakby przeplatał słabsze i lepsze występy, a te lepsze przypadają na challengery. W Le Gosier wyeliminował Jamesa Mcgee, Florenta Serrę oraz Gillesa Mullera, serwując przy tym 19 asów i nie tracąc seta. Ukrainiec z Czechem wygrał sześć lat temu w Recanti i teraz też ma na to spore szanse @1.95, mimo że to Rosol jest faworytem bukmacherów @1.80.

W drugim półfinale gwiazda imprezy - Benoit Paire, zmierzy się z Matthiasem Bachingerem. Zawodnicy zagrają ze sobą po raz czwarty, w 2011 roku dwukrotnie wygrywał Niemiec (w Courmayeur oraz w Helsinkach), ale w poprzednim sezonie lepszy był już Francuz. Paire na pewno nie rozgrywa tutaj turnieju życia, ale wydaje się najlepszym tenisistą z całej stawki i byłoby nieco rozczarowujące, gdyby odpadł przed finałem. Bachinger jednak gra w Le Gosier naprawdę dobrze, stąd @2.50 nie wydaje się przesadzonym kursem. Zwycięstwo Paire @1.50 wydaje się być jednak pewniejsze.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!