Półfinały w San Luis Potosi!


Nad wyraz interesująco zapowiadają się półfinały w Meksyku, choć w imprezie nie ma już żadnego tenisisty z Top 100, co więcej, tylko jeden z półfinalistów aktualnie notowany jest w drugiej setce, dwoje w trzeciej, a jeden pod koniec czwartej setki.

W pierwszym półfinale 21-letni Daniel Kosakowski zmierzy się z Marco Chiudinellim, który jest od niego starszy o 11 lat. Szwajcar w swojej karierze notował już tytuły w turniejach rangi ATP Challenger, ale ostatnio radził sobie z różnym skutkiem, raczej rozbijając się po eliminacjach do ATP, niestety - bez większych efektów. W tym roku odpadł w eliminacjach do Australian Open, przegrywał także w Dausze, Rotterdamie i Dubaju. Nie zawojował także halowej imprezy w Bergamo. Dopiero w Kioto przełamał się i zanotował finał, po drodze eliminując m.in. Michała Przysiężnego i ulegając w finale Johnowi Millmanowi. Warto dodać, że ziemia nie należy do ulubionych nawierzchni Chiudinellego.

Jego rywalem będzie Daniel Kosakowski, który premierowy tytuł ma przed sobą, ale w imprezie w Meksyku spisuje się doskonale. Notowany na 260. miejscu tenisista wyeliminował Matta Reida, Johna Millmana oraz Agustina Velottiego. Amerykanin próbował wcześniej sił w innych imprezach, nie tylko challengerach, ale także turniejach ATP. Na ziemi czuje się dobrze, to na niej odnosił dobre rezultaty w ubiegłym roku, m.in. docierając od eliminacji do turnieju głównego w Caltanissetcie. W karierze dotychczas wywalczył trzy tytuły w imprezach pod egidą ITF.

Faworytem jest Chiudinelli @1.36, ale Kosakowski @3.00 nie pozostaje bez szans.

W drugim półfinale jest sytuacja podobna: świeżak kontra doświadczony. Tym doświadczonym zawodnikiem jest Alessio di Mauro, który odnosił już sukcesy, ale w większości na europejskiej mączce, a do tego u siebie w kraju. Leworęczny 35-latek do San Luis Potosi przebijał się przez eliminacje, do tej pory nie stracił seta, a pokonał m.in. Malka Jaziriego.

Tennys Sandgren ma 21 lat i dotychczas najwięcej sukcesów święcił w grze podwójnej. W tym sezonie zanotował z Rhyne Williamsem już dwa finały imprez ATP Challenger. W San Luis Potosi zmienił partnera i skończyło się na I rundzie. W singlu zaś pokonał Andreja Martna, Thomasa Fabbiano i Maxime Teixeirę.

Mecz zapowiada się intrygująco, szczególnie, że faworytem jest doświadczony Di Mauro @1.65, ale młodszy Sandgren może mu napsuć sporo krwi @2.15.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!