Puchar Davisa: Argentyna vs Niemcy


Plan gier:

1. Carlos Berlocq - Philipp Kohlschreiber H2H 1-3
2. Juan Monaco - Florian Mayer H2H 5-1
3. David Nalbandian/Horacio Zeballos - Christopher Kas/Philipp Kohlschreiber
4. Juan Monaco - Philipp Kohlschreiber  H2H 2-2
5. Carlos Berlocq - Florian Mayer H2H 0-1

Ciężko było Aregntyńczykom wybrać nawierzchnię, bowiem nie do końca wiedzieli, kto zostanie powołany. Wybrali korty ziemne pod siebie, choć... akurat Niemcy na tej nawierzchni również czują się dobrze.

Do tego dochodzi fakt bezpośrednich pojedynków. Tylko Monaco z Kohlschreiberem mają bilans remisowy, Mayer wygrał ledwie jedno spotkanie z Berlocqiem, ale dwa pozostałe bilanse są jednoznaczne.

Z całej czwórki singlistów najsłabszy jest Carlos Berlocq, który w tym sezonie wygrał tylko jeden mecz z Maxime Authomem. Nie zachwycał także Mayer, który wygrał trzy mecze, ale np. w Melbourne przegrał z Richardem Berankisem, urywając zaledwie sześć gemów. Choć po miesiącu ciężko oceniać formę, katastrofalnie zaprezentował się Monaco w Australian Open, gdzie już w I rundzie przegrał w trzech setach z Andreyem Kuznetsovem. Kohlschreiber za to zanotował finał w Auckland, a w pierwszej lewie Wielkiego Szlema dotarł do III rundy.

Można się spodziewać, że atutem będzie publiczność, jednak zarówno bilanse, jak i ostatnia forma wskazują na to, że można szukać w tym meczu niespodzianki. Argentyna osłabiona brakiem Juana Martina Del Potro, a Niemcy w składzie najlepszym z możliwych (mógłby grać Tommy Haas, ale on nie przepada za kortami ziemnymi). Debel niemiecki również wydaje się być lepszy, bo Horacio Zeballos wielkim specjalistą od gry podwójnej nie jest.

Puchar Davisa rządzi się swoimi prawami, należy zdecydowanie uważać z typami, bo atut własnych... kortów potrafi odegrać rolę.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

W tym wypadku typujemy niespodziankę i zwycięstwo reprezentacji Niemiec.

Nasze typy:
- zwycięstwo Niemców @2.52
- zwycięstwo Kohlschreibera @1.35