Puchar Davisa: Czechy vs Hiszpania


W czeskiej O2 Arenie na nawierzchni Novacrylic Ultracushion® już o godzinie 16. wystartuje pierwszy mecz wielkiego finału w Pucharze Davisa. Na początku listopada o tytuł Pucharu Federacji biły się w tym samym miejscu Czeszki, które w finale wyeliminowały reprezentację Serbii. Czechy mają szansę być pierwszym krajem w historii, który zdobędzie w jednym roku trzy trofea w rozgrywkach narodowych. W styczniu do tego kraju powędrował także Puchar Hopmana.

Historia Pucharu Davisa jest bardzo długa, obie reprezentacje po raz pierwszy wystąpiły w tych rozgrywkach w 1921 roku, a co ciekawe - częściej grali Czesi. Hiszpanie po tytuł sięgali pięciokrotnie (bronią tytułu), ale rekordziści reprezentacyjni już dawno nie grają. Nasi południowi sąsiedzi mogą się pochwalić deblem Radek Stepanek / Tomas Berdych, którzy w rozgrywkach daviscupowych przegrywał tylko raz.

Czechy i Hiszpania mierzyły się na korcie podczas Pucharu Davisa sześciokrotnie, trzy lata temu w finale zwyciężyli reprezentanci Półwyspu Iberyjskiego 5:0. Oczywiście z racji tego, że mecz był rozgrywany w Barcelonie, nawierzchnię wybierali Hiszpanie, więc mecz był rozgrywany na korcie ziemnym. Ubiegłoroczny finał był rozgrywany w Sewilli, a pokonanymi w tym starciu byli Argentyńczycy, urywając zaledwie jeden punkt.

Skład Czech: Tomas Berdych, Radek Stepanek, Lukas Rosol, Ivo Minar.
Skład Hiszpanii: David Ferrer, Nicolas Almagro, Marcel Granollers i Marc Lopez.

Faworytami są Hiszpanie, którzy mają czterech klasowych zawodników, w przypadku Czechów jest gorzej, ale grając u siebie, w takiej hali, przed taką publicznością - można mieć nadzieję na zwycięstwo.

Teoretycznie (kapitan może dokonywać zmian) plan tego spotkania wygląda następująco:

piątek
Radek Stepanek - David Ferrer
Tomas Berdych - Nicolas Almagro

sobota
Ivo Minar / Lukas Rosol - Marcel Granollers / Marc Lopez

niedziela
Tomas Berdych - David Ferrer
Radek Stepanek - Nicolas Almagro

Nasz typ: liczymy na niespodziankę i zwycięstwo reprezentacji Czech

- powyżej 3.5 setów w meczu Stepanek - Ferrer @1.70

- Almagro z handicapem +6.5 gema @1.63 (ale zwycięstwo Czecha @1.14)

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!