Puchar Davisa: Janowicz rozpoczyna walkę


Polacy w Moskwie przebywają od poniedziałku, udali się tam w aktualnie najlepszym składzie: Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Jako rezerwowy na miejscu jest Grzegorz Panfil, a wszyscy trenują pod skrzydłami Radosława Szymanika.

Rosjanie nie wystawili swojego najmocniejszego składu, brakuje m.in. Mikhaiła Youzhnego, aktualnie 14. rakiety świata. Powołani zostali Dmitrij Tursunov, Karen Khachanov, Konstantin Kravchuk oraz Teimuraz Gabashvili, w ostatniej chwili ze składu został wycofany Andrey Kuznetsov.

Do singla trener gospodarzy oddelegował Tursunova i Khachanova. Zgodnie z regułami Pucharu Davisa, w piątek pierwsze rakiety grają z drugimi rakietami przeciwników. Losowanie polegało na ustaleniu kolejności pojedynków.

Jako pierwszy przed szansą zdobycia punktu dla biało-czerwonych stanie Jerzy Janowicz. Najlepszy polski tenisista aktualnie jest notowany na 21. miejscu w rankingu ATP. We wrześniu nie mógł wystąpić w meczu o Grupę Światową z Australią z powodu kontuzji, nie czuł się jeszcze na początku sezonu, ale teraz zapewnia, że wszystko jest w porządku.

Pierwszym rywalem Janowicza będzie Karen Khachanov, 17-latek, który zajmuje 448. miejsce w rankingu ATP, a w swojej karierze dotychczas rozegrał dwa dobre turnieje - w Sankt Petersburgu i Moskwie, gdzie otrzymał niespodzianki od organizatorów w postaci dzikich kart. Eliminacja Victora Hanescu czy Janko Tipsarevicia to świetne wyniki. Do końca sezonu zagrał jeszcze w dwóch Challengerach, bez większych niespodzianek jednak. W tym roku zagrał w eliminacjach w Madrasie, ale przegrał w II rundzie z Alexandrem Kudryavtsevem. W deblu niespodziewanie osiągnął półfinał z reprezentantem gospodarzy.

O Khachanovie nie wiedzą Polacy zbyt wiele, a przynajmniej tak było w niedzielę podczas konferencji prasowej. Oczywiście nie jest łatwo grać z kimś, kogo się nie zna, ale faworytem jest Janowicz (@1.12). Choć mecz rozgrywany jest w Moskwie, a nastolatek pokazał, że gra w miejscu swojego urodzenia jest mu bliska, może nie być w stanie sprawić niespodzianki (@6.25).

W Pucharze Davisa aż do rozstrzygnięcia wyniku, meczu spotkania toczą się do trzech wygranych setów. Tradycyjnie, jak to w przypadku meczów łodzianina, o wszystkim będzie decydować serwis. Dobrze wygląda typ na handicap w stronę Rosjanina +6.5 (@1.82). Można zaryzykować również, że Polak wygra mecz w czterech setach (@3.70).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!