Puchar Davisa: Mecz deblowy


Po pierwszym dniu rozgrywek Pucharu Davisa mamy remis.

Radek Stepanek - David Ferrer 0:3 (3:6, 4:6, 4:6) [Czechy - Hiszpania 0:1]

Mecz trwał trzy godziny, a Czech popełnił sześć podwójnych błędów serwisowych, sporo jak na niego. Mecz był ciekawy, Ferrer zachowywał się jak skała, nie dało się go zabiegać, a na pomeczowej konferencji żartowano, że nigdy się nie męczy. Stepanek przegrał, ale publiczność mocno go wspierała, na tyle, że w jednym z gemów był w stanie obronić aż siedem break pointów.

Tomas Berdych - Nicolas Almagro 3:2 (6:3, 3:6, 6:3, 6:7. 6:3) [Czechy - Hiszpania 1:1]

Berdych musiał wygrać to spotkanie, nie tylko dlatego, żeby zachować realne szanse na zwycięstwo swojej drużyny, ale także dlatego, że jest liderem reprezentacji i przede wszystkim nawierzchnia sprzyjała właśnie jemu. Łatwo nie było, pierwsza rakieta Czech męczyła się z chimerycznym ostatnio Almagro, ale ostatecznie udało się wygrać.

Berdych/Stepanek - Granollers/Lopez

Ten mecz jest kluczowy dla dalszych losów. Po tym, jak Ferrer i Stepanek spisali się w pierwszych pojedynkach, można wnioskować, że Berdych będzie miał ciężką przeprawę z Ferrerem, a Almagro mimo wszystko postawi się Stepankowi. Do tego może dojść zmęczenie po deblu Czechów, ale z drugiej strony - to przecież ostatnie mecze w sezonie, nie będzie trudno wykrzesać jeszcze trochę sił.

Debel Berdych/Stepanek w Pucharze Davisa grał dwunastokrotnie i tylko raz przegrali, niestety właśnie z Hiszpanami, ale wtedy był to Feliciano (a nie Marc) Lopez oraz Fernando Verdasco. Obaj Czesi zrobili progres, jeśli chodzi o umiejętności deblowe od 2009 roku. Stepanek w duecie z Paesem w tym sezonie zachwycał bardzo często, Berdych tradycyjnie skupił się na singlu. W rozgrywkach Davisa czeska para nie straciła nawet seta.

Hiszpanie nie są chłopcami do bicia, nawet nie można użyć argumentu, że nawierzchnia im nie sprzyja, bowiem Granollers i Lopez wywalczyli tytuł w turnieju wieńczącym sezon w Londynie. Przegrali tam jeden mecz, właśnie ze Stepankiem i Paesem. Łatwo nie będzie, ale mimo wszystko czeska para jest faworytem.

Nasz typ: zwycięstwo Berdycha i Stepanka @1.66

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!