Puchar Davisa: Przysiężny z Tursunovem


Polacy w Moskwie przebywają od poniedziałku, udali się tam w aktualnie najlepszym składzie: Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Jako rezerwowy na miejscu jest Grzegorz Panfil, a wszyscy trenują pod skrzydłami Radosława Szymanika.

Rosjanie nie wystawili swojego najmocniejszego składu, brakuje m.in. Mikhaiła Youzhnego, aktualnie 14. rakiety świata. Powołani zostali Dmitrij Tursunov, Karen Khachanov, Konstantin Kravchuk oraz Teimuraz Gabashvili, w ostatniej chwili ze składu został wycofany Andrey Kuznetsov.

Jako pierwsi na kort wychodzą Jerzy Janowicz i Keran Khachanov, a po nich zmierzą się Dmitrij Tursunov z Michałem Przysiężnym. W sobotę zostanie rozegrany debel, a w niedzielę dwa kolejne single.

Tursunov i Przysiężny mieli ze sobą okazję grać raz. Miało to miejsce w I rundzie turnieju ATP w Sankt Petersburgu w 2010 roku. Po trzysetowej batalii lepszy okazał się Rosjanin, który aktualnie notowany jest na 28. miejscu w rankingu ATP.

Tursunov (@1.30) dobrze grał w poprzednim sezonie, szczególnie na początku. Ranking nie pozwalał mu na grę w turniejach głównych, więc grał od eliminacji. Dobre wyniki osiągnął np. na hali w Marsylii, a później podczas US Open Series: Waszyngton, Cincinnati, Winston-Salem, a na koniec sezonu osiągnął półfinał w Walencjii.

W tym roku bez polotu. Szybki wylot w Brisbane z Samem Querrey'em, ćwierćfinał w Sydney (Rosol i Istomin pokonani), a w Melbourne pokonał Michaela Russella, by tym razem przegrać z Denisem Istominem. W deblu został odprawiony przez parę Fyrstenberg/Matkowski.

Przysiężny też póki co nie zachwyca, bo przegrywał w Dausze i Auckland z Florianem Mayerem, Benoitem Paire, by w Australian Open pokonać Horacio Zeballosa i przegrać ze Stephane Robertem.

Puchar Davisa rządzi się swoimi prawami: to gra nie tylko dla siebie, ale dla reprezentacji, dla orzełka na piersi, dla biało-czerwonej flagi.

Przysiężny nie jest faworytem (@3.40), ale walka powinna się toczyć w miarę równo ze względu na dobry serwis obu panów. Warto spróbować handicap +4.5 gema w stronę Polaka (@2.05)

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!