Tenis 2013: Najlepszy (młody) Hiszpan


Pytanie brzmi: który z niżej wymienionych zawodników znajdzie się najwyżej na koniec sezonu 2013? Są to zawodnicy od rocznika 1989 i młodsi.

Inigo Cervantes (ATP 147) @2.85

Najwyżej notowany w rankingu i już w tym momencie okrzyknięty jednym z najbardziej utalentowanych Hiszpanów. Kibice w Polsce mogą go kojarzyć z tego, że grał w finale szczecińskiego Challengera. Zawodnik niebezpieczny, grający bardzo niewygodne slajsy, ale niestety dość nierówny, rzadko mu się zdarza zagrać dwa dobre turnieje z rzędu. Ranking pozwoli mu na grę w eliminacjach do niektórych większych imprez, jeśli to spożytkuje, to ucieknie reszcie z tej grupy.

Javier Marti (ATP184) @3.35

Okrzyknięty następcą Rafaela Nadala, młody Hiszpan nie potrafi jeszcze wydobyć z siebie całego potencjału, za bardzo go ponoszą emocje. Zdecydowanie najlepszy technicznie zawodnik z tej gromadki. Poprzedni sezon trochę nie pomyśli, słabszy środek. Z racji talentu - nasz faworyt, mamy nadzieję, że tym razem w nowym sezonie wystrzeli i pokaże, na co go stać!

Sergio Gutierrez-Ferrol (ATP 178) @4.25

W minionym sezonie dopiero zaczął poważniej grać w Challengerach, nawet dotarł do ćwierćfinału turnieju ATP w Casablance. Potem było nieco gorzej, kilka ćwierćfinałów challengerowych, dwa półfinały. Generalnie w jego grze brak tego czegoś, pewnie kolejny rok będzie grać w zawodach tej samej rangi. Ciężko będzie mu obronić punkty za ten turniej ATP, więc lepszego rankingu od Martiego mu nie wróżymy.

Roberto Carballes Baena (ATP 323) @10

Zawodnik, który w minionym sezonie zagrał tylko w dwóch Challengerach. 19-latek pokazał potencjł w Marbelli, gdzie od eliminacji dotarł aż do 1/4 finału, pokonując po drodze Daniela Gimeno-Travera i Arnau Bruguesa-Davi. Zobaczymy czy to jednorazowy wyskok, na cuda nie ma co liczyć.

Marc Giner (ATP 315) @13

21-latek, w 2012 roku grał tylko trzykrotnie w Challengerach i tylko raz udało mu się wejść do turnieju głównego. Niestety ranking pozwala na razie głównie na grę w eliminacjach.

Gerard Granollers (ATP 313) @21

Młodszy brat Marcela, ale zupełnie nie gra tak, jak brat. Gra dużo, ale w kratkę, a w minionym sezonie potrafił przegrać nawet z Marcinem Gawronem. Jego plusem jest ogranie, no i w pewnym sensie doświadczenie, szczególnie w porównaniu do pozostałych graczy z tej listy. Lepiej radzi sobie jednak w deblu.

Nasz typ: Javier Marti @3.35


Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!