US Open: Analiza I ćwiartki mężczyzn


W pierwszej ćwiartce znajduje się lider rankingu, a po przeciwnej stronie jest Juan Martin del Potro. Obaj zawodnicy powinni spotkać się w ćwierćfinale, czy jednak na pewno tak będzie? Przeanalizujmy!

W dwóch pierwszych rundach Novak Djoković nie powinien mieć większych problemów z rywalami. Najpierw zagra z Ricardasem Berankisem, a następnie z Lukasem Rosolem lub Benjaminem Beckerem. Oba zawodnicy mają na kontach znaczące wygrane (Czech - z Nadalem, Niemiec - z Agassim), ale Serbowi nie zagrożą. W III rundzie przeprawa trudniejsza, bo może być to zawsze groźny Grigor Dimitrov, ewentualnie Jarkko Nieminen, bo ciężko uwierzyć w zwycięstwo dwóch spotkań przez Łukasza Kubota lub Joao Sousę.

W IV rundzie rozstawionymi zawodnikami są Benoit Paire oraz Fabio Fognini, powalczyć o awans do tej fazy ewentualnie może Marcel Granollers, ale Włoch był ostatnio świetnie dysponowany (mimo że na clayu), więc to powinien być on lub Francuz - obaj nie zagrożą Novakowi, dlatego powinien zagrać w ćwierćfinale.

Juan Martin del Potro ma ciężką drabinkę. W pierwszym meczu zagra z Guillermo Garcią Lopezem, ale później już z Brianem Bakerem lub Lleytonem Hewittem. Wygrać powinien, ale może stracić trochę sił. W III rundzie pewnie zagra z Jurgenem Melzerem, zwycięzcą z Winston-Salem. To też nie jest łatwy rywal, podobnie jak możliwi przeciwnicy w IV rundzie, którymi mogą być Tommy Haas, Oleksandr Dolgopolov czy Mikhail Youzhny. Najprawdopodobniej w walce o ćwierćfinał rywalem jednak może być Niemiec.

Nasuwa się pytanie: Del Potro czy Haas? Panowie grali ze sobą pięć razy i tyle razy wygrywał Argentyńczyk, z tego dwukrotnie w tym sezonie, a pamiętajmy, że Niemiec w tym roku gra naprawdę bardzo dobrze. Haas nie zdołał jeszcze swojemu rywalowi, młodszemu o 10 lat, urwać nawet seta. Nasuwa się pytanie, czy będzie w stanie wygrać trzy sety?

Nasz typ: w finale tej ćwiartki zagrają Djoković @1.45 oraz Del Potro @5.00, na Haas'a kurs wynosi @16

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!