US Open: Analiza III ćwiartki mężczyzn


W trzeciej ćwiartce znajduje się David Ferrer, a po przeciwnej stronie jest Richard Gasquet. Niektórzy mówią, że to najsłabsza ćwiartka, ale przecież Ferrer jest półfinalistą sprzed roku. Przeanalizujmy!

Drabinkę otwiera rozstawiony z numerem 8. Richard Gasquet, który jednak w ostatnim czasie formą nie imponuje. Oczywiście nie należy go przekreślać od razu. Pierwszym jego rywalem będzie atletyczny Michael Russell, a w kolejnej rundzie któryś z rodaków: Albano Olivetti lub Stephane Robert. Rozstawionym zawodnikiem w tym fragmencie drabinki jest Dmitry Tursunov, ewentualnie w III rundzie rywalem Gasqueta może być Guillaume Rufin - wszyscy do przejścia.

Dopiero w IV rundzie rywalem Francuza może być Milos Raonic, który przecież wystąpił w finale w Montrealu. Kanadyjczyk musi sobie w III rundzie najpierw poradzić z Kenny'm de Schepperem lub Feliciano Lopezem, zdaje się, że może to być Hiszpan. W starciu ewentualnym Raonicia z Gasquetem stawiamy na Kanadyjczyka.

Drugą część ćwiartki otwiera Jerzy Janowicz, który drogę do IV rundy ma dość łatwą. W I rundzie Maximo Gonzalez, a w II Jack Sock lub Philipp Petschner, obaj do ogrania, choć oczywiście nie musi być łatwo. W III rundzie rywalem Polaka może być Janko Tipsarević, będący w fatalnej dyspozycji, więc jeśli to nie on dojdzie do III rundy, to może to być na przykład Andrey Kuznetsov lub Dudi Sela.

W ostatniej części jest wspomniany David Ferrer, który na "dzień dobry" rozegra mecz z najlepszym juniorem świata - Nickiem Kyrgiosem. W II rundzie jego rywalem może być Thomaz Bellucci, a w III rundzie nieobliczalny Ernests Gulbis. Ferrer może nie imponował na amerykańskim hardzie, ale ubiegłorocznego półfinału nikt za darmo mu nie dał. Janowicz jest w stanie sprawić niespodziankę oczywiście, ale przed USO nie grał zbyt dobrze, więc ciężko też popadać w hurraoptymizm.

Nasz typ: w finale tej ćwiartki zagra Milos Raonic @7 oraz David Ferrer @3.50, ewentualnie Janowicz @5

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!