US Open: Analiza IV ćwiartki mężczyzn


W ostatniej ćwiartce znajduje się Rafael Nadal, a po przeciwnej stronie jest Roger Federer. Z tego powodu to chyba najciekawsze część drabinki tegorocznego US Open. Przeanalizujmy!

Ćwiartkę otwiera Roger Federer, dla którego pierwszym rywalem będzie Grega Zemlja, nie jest to łatwy przeciwnik, bo to dość solidny gracz, ale mimo słabszej formy Szwajcara (teoretycznie) nie powinien mu specjalnie zagrozić. Kolejnym przeciwnikiem będzie Santiago Giraldo lub Carlos Berlocq - obaj bardzo specyficzni, wbrew pozorom potrafiący grać na kortach szybkich, na pewno nie odpuszczą łatwo Federerowi.

W III rundzie najprawdopodobniej Szwajcar zagra z Samem Querrey'em, będzie to na pewno trudne zadanie, ale mogło być przecież gorzej, mógł trafić na Juliena Benneteau, z którym nie gra mu się dobrze. W IV rundzie zaczną się schody, bo o ćwierćfinał Federer może zagrać z Keiem Nishikorim, jeśli ten wcześniej nie polegnie z Bernardem Tomiciem lub z walecznym Tommy'm Robredo.

Rafael Nadal w I rundzie zagra z reprezentantem gospodarzy - Ryanem Harrisonem, który nigdy nie spełnł pokładanych nadziei, więc niespodzianki na miarę Rosola i Darcisa nie sprawi. W II rundzie zapewne Hiszpan zagra z rewelacyjnym w Kanadzie Vaskiem Pospisilem. Gdyby Kanadyjczyk grał poza granicami kraju tak, jak u siebie, to można byłoby martwić się o Nadala. W III rundzie Hiszpan może zagrać z Fernando Verdasco, Hiszpan ostatnio jakby opadł z sił, może się potknąć z Nikolayem Davydenko.

Schody dla Nadala będą w IV rundzie, gdzie najprawdopodobniej zagra z Johnem Isnerem, to będzie już sprawdzian dla niego, ale znając tych tenisistów - wszystko skończy się w tie breakach, a choć Amerykanin większość wygrywa, z Nadalem ostatecznie przegra.

Nasz typ: w finale tej ćwiartki zagra Nadal @1.53 oraz Federer @5, ewentualnie Isner @1.8 lub inny zawodnik @5.50

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!