US Open: Djoković vs Granollers


Novak Djoković należy do faworytów imprezy, co oczywiście jest logiczne w przypadku jego pozycji w rankingu. Serb na czas US Open w swoim sztabie ma Wojtka Fibaka, który ponoć ma mu pomóc pokonać Rafaela Nadala, ale z nim Djoković może mierzyć się dopiero w finale.

Wcześniej serbski gwiazdor trafi zapewne na Andy'ego Murray'a czy Juana Martina del Potro, ale to właśnie Hiszpan jest dla niego najcięższym rywalem na tą chwilę. W Cincy Serb przegrał z Johnem Isnerem, ale mimo wszystko można uznać to za wypadek przy pracy.

Póki co uporał się z Ricardasem Berankisem i Benjaminem Beckerem, z Niemcem musiał grać tie breaka, ale pozostałe sety były dla niego bardzo szybkie. Z Litwinem stracił ledwie pięć gemów, pomylił się także zaledwie dziewięciokrotnie (niewymuszone błędy). W III rundzie rywalem Djokovicia był Joao Sousa, który był małą niespodzianką turnieju, bo wyeliminował niespodziewanie dwóch wyżej notowanych rywali: Grigora Dimitrova i Jarkko Nieminena.

Serb zmierzy się w IV rundzie z Marcelem Granollersem, który ma za sobą dokładnie trzy pięciosetówki oraz trzy mecze deblowe (jeden trzygemowy). Hiszpan wyserwował już 37 asów, a w meczu z Rajeevem Ramem osiągnął naprawdę dobre statystyki, myląć się stosunkowo rzadko. Granollers w tym sezonie wygrał na ziemi w Kitzbuhel, a także zanotował ćwierćfinał w Sydney. Pozostałe jego rezultaty są słabsze, lepsze wyniki osiąga w deblu, gdzie w rankingu deblowym zajmuje szóstą lokatę.

Panowie grali ze sobą raz w I rundzie Australian Open, ale miało to miejsce przed dwoma laty. Wtedy Djoković stracił zaledwie cztery gemy. Póki co Serb idzie jak burza, choć Hiszpan jest bardziej doświadczonym, ogranym i wyższej klasy rywalem niż poprzedni, nie powinien mieć lider rankingu większych problemów, ale zapowiada się nieco ciężej niż z Berankisem, Beckerem czy Sousą.

Nasz typ: powyżej 26.5 gemów @2.25

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!