US Open: Djoković vs Sousa


Novak Djoković należy do faworytów imprezy, co oczywiście jest logiczne w przypadku jego pozycji w rankingu. Serb na czas US Open w swoim sztabie ma Wojtka Fibaka, który ponoć ma mu pomóc pokonać Rafaela Nadala, ale z nim Djoković może mierzyć się dopiero w finale.

Wcześniej serbski gwiazdor trafi zapewne na Andy'ego Murray'a czy Juana Martina del Potro, ale to właśnie Hiszpan jest dla niego najcięższym rywalem na tą chwilę. W Cincy Serb przegrał z Johnem Isnerem, ale mimo wszystko można uznać to za wypadek przy pracy.

Póki co uporał się z Ricardasem Berankisem i Benjaminem Beckerem, z Niemcem musiał grać tie breaka, ale pozostałe sety były dla niego bardzo szybkie. Z Litwinem stracił ledwie pięć gemów, pomylił się także zaledwie dziewięciokrotnie (niewymuszone błędy). Z Beckerem mylił się częściej, ale dobrze serwował, to dobry prognostyk nie tylko przed meczem z Sousą, ale także przed kolejnymi występami serbskiego zawodnika.

Joao Sousa jest na razie małą niespodzianką turnieju, bo wyeliminował niespodziewanie dwóch wyżej notowanych rywali. Choć żaden z nich nie był faworytem do końcowego triumfu, rozstawienie też nie powalało, to jednak te dwie pięciosetówki autorstwa Portugalczyka budzą podziw.

Tenisista ten uporał się z Grigorem Dimitrovem i Jarkko Nieminenem, w obu przypadkach zaczynał od przegranego seta, ale ostatecznie wszystko dla niego kończyło się dobrze, ale to były długie i trudne pojedynki. Niestety na żadnym z kortów nie były liczone statystyki błędów i uderzeń kończących, ale te zwycięstwa budzą podziw.

Oczywiście murowanym faworytem jest Novak Djoković, ale nasuwa się pytanie, jaki opór będzie potrafił stawić Joao Sousa? Linia wynosi 26.5, czyli jeśli Serb wygra 18 gemów (po sześć w secie), Portugalczyk będzie musiał wygrać ich dziewięć, czyli po trzy w secie. Becker i Berankis zrobić tego nie potrafili, Niemcowi udało się to w jednym secie (kiedy był tie break). Portugalczyk jakieś zmęczenie może odczuwać, ale wydaje się, że kurs jest wart ryzyka.

Nasz typ: powyżej 26.5 gemów @2.22

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!