US Open: Djoković vs Youzhny


Novak Djoković należy do faworytów imprezy, co oczywiście jest logiczne w przypadku jego pozycji w rankingu. Serb na czas US Open w swoim sztabie ma Wojtka Fibaka, który ponoć ma mu pomóc pokonać Rafaela Nadala, ale z nim Djoković może mierzyć się dopiero w finale.

Wcześniej serbski gwiazdor trafi na Stanislasa Wawrinkę, ale to właśnie Hiszpan jest dla niego najcięższym rywalem na tą chwilę. W Cincy Serb przegrał z Johnem Isnerem, ale mimo wszystko można uznać to za wypadek przy pracy.

Póki co uporał się z Ricardasem Berankisem i Benjaminem Beckerem, z Niemcem musiał grać tie breaka, ale pozostałe sety były dla niego bardzo szybkie. Z Litwinem stracił ledwie pięć gemów, pomylił się także zaledwie dziewięciokrotnie (niewymuszone błędy). W III rundzie rywalem Djokovicia był Joao Sousa, który był małą niespodzianką turnieju, bo wyeliminował niespodziewanie dwóch wyżej notowanych rywali: Grigora Dimitrova i Jarkko Nieminena. Serb w IV rundzie rozprawił się z Marcelem Granollersem, było to typowe "lanie", którego raczej wielu się nie spodziewało w tej fazie turnieju. Hiszpan mógł być zmęczony trzema pięciosetówkami, nie miał zupełnie nic do powiedzenia w meczu z Djokoviciem.

Mikhail Youzhny to tenisista doświadczony i utytułowany, choć oczywiście nie w takim stopniu jak Serb. Rosjanin jest zawodnikiem grającym skuteczny i momentami finezyjny tenis, ale będący również tenisistą nierównym. W tym sezonie m.in. wygrał w Gstaad, wywalczył finał w Halle i zagrał w półfinale w Zagrzebiu, a ten wynik w Nowym Jorku zdaje się być najlepiej punktowanym wynikiem.

Djoković i Youzhny grali ze sobą ośmiokrotnie, z czego pięć razy wygrywał Serb. Rosjanin jako zwycięski z kortu schodził tylko i wyłącznie w turniejach halowych, a po raz ostatni w 2010 roku. Choć Stanislas Wawrinka pokazał, że niespodzianki nie są wykluczone, Djokovicia nie można też porównać do Murraya w tym wypadku, bo Szkot takiej formy jak Serb - nie prezentował. Rosjanin może powalczyć, ale raczej stoi na straconej pozycji.

Nasz typ: poniżej 30.5 gemów @1.58

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!