US Open: Kubot vs Nieminen


Łukasz Kubot notuje fatalny sezon, jeśli chodzi o grę pojedynczą. Od początku sezonu wygrał zaledwie cztery mecze w cyklu głównym. Te kiepskie wyniki rekompensuje mu gra podwójne, ale lubinianin spadł już nawet na miejsce poza Top 100.

Kubot w Paryżu ostatecznie przegrał w II rundzie z Paire. Następnie próbował swoich sił w Halle i Den Bosch. W obu wypadkach z marnym skutkiem, choć w Holandii udało mu się dojść do decydującej rundy eliminacji i powalczyć z Nicolasem Mahut. W I rundzie na Wimbledonie pokonał Igora Andreeva w bardzo dobrym stylu, notując 11 asów i tylko 18 niewymuszonych błędów przy 43 uderzeniach kończących. W II rundzie miał wolne, ponieważ z imprezy wycofał się Steve Darcis. Początkowo wydawało się, że to Rafael Nadal będzie rywalem Polaka, jednak niespodzianka sprawiona przez Belga była dobrą wiadomością. Polak wypadł z Top 100 i teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota (i punktów). Do pięciu razy sztuka - z Benoitem Paire w końcu Polak wygrał i to w znakomitym stylu. W końcówce spotkania musiał skorzystać z pomocy lekarzy, ale wszystko dobrze się skończyło, udało mu się zakończyć mecz w trzech setach.

W kolejnej rundzie rozprawił się z Adrianem Mannarino i trafił na Jerzego Janowicza, zgodnie z planem wygrał lepszy z Polaków - łodzianin. Od tamtej pory Kubot grał w Hamburgu, gdzie przeszedł eliminacje, a następnie przegrywał w kwalifikacjach w Montrealu i Cincinnati. W Winston-Salem nie musiał przebijać się przez eliminacje, ale urwał zaledwie cztery gemy Nicolasowi Mahut.

Jarkko Nieminen to tenisista notowany na 41. miejscu w rankingu ATP, jest najlepszym fińskim tenisistą w historii swojego kraju. Ostatnie wyniki 32-latka były nieco słabsze, stąd spadek z Top 30, w którym utrzymywał się dłuższy czas. W swojej karierze wywalczył dwa tytuły, w obu wypadkach wygrywał na początku roku. Ogólnie przyznaje, że lubi grać właśnie w Nowej Zelandii czy Australii, zaprzeczając temu, że traci siły na dalszą część sezonu.  Tenisiści grali ze sobą cztery razy, z czego raz w ćwierćfinale Challengera w 2008 roku, dwukrotnie w 2010 roku (Puchar Davisa i Rotterdam) - te mecze rozstrzygnął na swoją korzyść Fin. Natomiast przed rokiem na kortach trawiastych w Halle lepszy był polski tenisista.

Nasz typ: Nieminen z handicapem -4.5 gema @1.55

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!