US Open: Murray vs Istomin


Andy Murray przed rokiem jednak nieco niespodziewanie wygrał US Open, szczególnie styl w jakim to zrobił był godny podziwu. W ostatnich latach nikomu tytułu nie udało się obronić, a zwycięzcy bywali naprawdę zaskakujący, szczególnie Juan Martin del Potro.

Szkot zaskoczył także podczas Wimbledonu, wygrywając w finale z Novakiem Djokoviciem, trzysetowy triumf był dość niespodziewany. Potem Murray startował jeszcze w Montrealu i Cincinnati, jednak nie były to zbyt dobre występy. Porażki z Ernestsem Gulbisem i Tomasem Berdychem nie są dobrymi wynikami, szczególnie ten mecz z Łotyszem. Szkot pokonał gładko Mikhaila Youzhnego i Juliena Benneteau w Cincy, ale to wciąż nie zaciera dwóch porażek.

W US Open radzi sobie nieźle, choć jak przystało na wysoko notowanego zawodnika, nie miał bardzo wymagających rywali. W I rundzie pokonał Michaela LLodrę, a następnie Leonardo Mayera i Floriana Mayera. Najmniej groźny z tej trójki wydawał się Argentyńczyk, ale to właśnie z nim Szkot stracił seta, co było mocno zaskakujące.

Denis Istomin notuje niezły sezon, podobny do poprzedniego, gorsze wyniki zanotował tylko na trawie, no i korty ziemne nie są zupełnie jego domeną. Dobrze grał na początku sezonu, osiągając trzy ćwierfinały oraz półfinał w Memphis.

Po Wimbledonie reprezentant Uzbekistanu przeniósl się do Atlanty, gdzie również osiągnął ćwierćfinał, w Montrealu zagrał w III rundzie, a w Cincy i Winston Salem przegrywał już na początku, lepsi od niego okazywali się Brian Baker i Guillaume Rufin, ale potrafił pokonać np. Janko Tipsarevicia. Na Flushing Meadows rozprawił się niespodziewanie z Nicolasem Almagro, Tobiasem Kamke i Andreasem Seppim, więc ma predyspozycje do nawiązania walki ze szkockim tenisistą.

Nasz typ: Istomin +8.5 gemów @1.72

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!