Wimbledon: Kubot vs Paire

Łukasz Kubot notuje fatalny sezon, jeśli chodzi o grę pojedynczą. Od początku sezonu wygrał zaledwie cztery mecze w cyklu głównym. Te kiepskie wyniki rekompensuje mu gra podwójne, ale lubinianin spadł już na miejsce poza Top 100 i właściwie ciężko powiedzieć, co powinien robić.

Z jednej strony Polak może postawić na debla i grać w eliminacjach do turniejów, o ile się załapie. Jeśli dotrze w deblu do półfinałów, to właściwie jest wyeliminowany z możliwości startu w eliminacjach do kolejnej imprezy. Właściwie Wielki Szlem jest dla niego szansą na awans, bo tu każda runda przynosi dużo punktów.Niestety losowanie nie do końca było dla niego pomyślne.

Kubot w Paryżu ostatecznie przegrał w II rundzie właśnie z Paire. Następnie próbował swoich sił w Halle i Den Bosch. W obu wypadkach z marnym skutkiem, choć w Holandii udało mu się dojść do decydującej rundy eliminacji i powalczyć z Nicolasem Mahut. W I rundzie na Wimbledonie pokonał Igora Andreeva w bardzo dobrym stylu, notując 11 asów i tylko 18 niewymuszonych błędów przy 43 uderzeniach kończących. W II rundzie miał wolne, ponieważ z imprezy wycofał się Steve Darcis. Początkowo wydawało się, że to Rafael Nadal będzie rywalem Polaka, jednak niespodzianka sprawiona przez Belga była dobrą wiadomością. Polak wypadł z Top 100 i teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota (i punktów).

Benoit Paire zajmuje 27. miejsce w rankingu ATP, a w tym sezonie gra całkiem nieźle. Na kortach ziemnych losowania mu nie sprzyjały, często odpadał dokładnie w drugich meczach. Świetnie zagrał w Rzymie, gdzie pokonał m.in. Juana Monaco oraz Juana Martina del Potro. W Paryżu w I rundzie uporał się z Marcosem Baghdatisem, ale stracił seta i podobnie do Kubota musiał grać mecz na raty. Na trawie zanotował dwa występy: w Queens przegrał z Denisem Kudlą, a w Den Bosch po trzech gemach poddał mecz z Michaelem Llodrą. Na Wimbledonie pokonał Adriana Ungura i Stephane Roberta, tracąc seta z Rumunem. Sporo błędów robił Francuz w tych meczach, co nie napawa optymizmem jego kibiców.

Kubot i Paire grali ze sobą czterokrotnie w ciągu dwóch ostatnich sezonów. Zawsze lepszy okazywał się Francuz, ale dwukrotnie Polak urywał sety, mecze były całkiem wyrównane.Ostatni mecz podczas French Open zakończył się wynikiem 7:6(2), 6:2, 6:4.