Wimbledon: Przysiężny vs Anderson

Michał Przysieżny przeszedł przez eliminacje, pomimo tego, że sezon na kortach trawiastych rozpoczął średnio udanie. Na szczęście mecze kwalifikacyjne okazały się formalnością i grający skutecznie na kortach twardych tenisista, zakwalifikował się do turnieju głównego. Nazywany "polskim Federerem" zawodnik po raz drugi wystąpi w turnieju głównym Wimbledonu.

Przysiężny w tym sezonie grał całkiem nieźle, wygrał Challenger we Włoszech, odniósł kilka fajnych wyników i awansował na 133. miejsce w rankingu ATP. W Paryżu pokonał kolejno Arnau Bruguesa Davi, Martina Fischera i Rhyne Williamsa 6:4, 6:4. Na wimbledońskiej trawie rozprawił się z Dusanem Lojdą, Samuelem Grothem i Danielem Munozem de la Nava. Losowanie było dla Polaka raczej pomyślne.

Spotkanie z Philippem Petzschnerem okazało się łatwiejsze niż można było przypuszczać. Niemiec okazał się słabszy w I secie, w kolejnym walczył doprowadził do tie breaka, w którym walka była bardzo wyrównana. Kiedy przegrał go, w trzecim secie już zupełnie odpuścił, wygrywając zaledwie pięć piłek. Po meczu ze złości wyrzucił piłkę poza korty, za co otrzymał karę finansową.

Przysiężny o III rundę zagra z Kevinem Andersonem. Jest to zadanie ciężkie, ale głogowianin jest w stanie sprawić niespodziankę, bowiem reprezentant RPA nie jest wybitnym graczem na tej nawierzchni. W tym sezonie przed WImbledonem zagrał tylko w jednym turnieju na trawie i szybko pożegnał się z imprezą, przegrywając z Julienem Benneteau. Przed rokiem zagrał w ćwierćfinale Queens Clubu, by w Wimbledonie odpaść w I rundzie. Potężnie serwujący zawodnik nie będzie mieć łatwo z nieźle dysponowanym Przysiężnym.

Nasz typ: Przysiężny z handicapem +2.5 seta @2.00

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!