French Open: Miksty


Do turnieju mikstowego zapisy wyglądają tak samo, jak do każdego innego, czyli na podstawie rankingu, do tego dochodzą dzikie karty od organizatorów. Tradycyjnie w turnieju biorą udział 32 pary, a wśród nich jeden Polak, Marcin Matkowski, któremu po raz kolejny partnerować będzie znakomita deblistka Kveta Peschke. Najwyżej rozstawionymi duetami są: Sania Mirza/Robert Lindestedt, Elena Vesnina/Maks Mirnyi oraz Katarina Srebotnik/Nenad Zimonjić.

Gospodarze potrafią zadziwiać, ale nie powinno tak się przydarzyć w meczu pomiędzy duetem numer cztery, czyli Lisą Raymond i Bruno Soaresem, a Stephanie Foretz i Edouardem Rogerem-Vasselinem. Amerykanka i Brazylijczyk to doświadczeni debliści, którym sam ten fakt powinien wystarczyć do zwycięstwa w dwóch setach. Francuzi w deblu nie są źli, bowiem Roger-Vasselin podszkolił się i wspiął w rankingu dzięki grze z Nicolasem Mahut, natomiast jego partnerka jest notowana pod koniec pierwszej setki, grywa z różnymi partnerkami z większymi i mniejszymi sukcesami, ale nie jest to ten poziom, co reszty z tej czwórki. Kurs na zwycięstwo Raymond i Soaresa @1.28.

Kveta Peschke i Marcin Matkowski w swoich dwóch ostatnich startach zarobili finał oraz półfinał (i odpowiednie gratyfikacje finansowe oczywiście). Para polsko-czeska dobrze się uzupełnia na korcie, Matkowski dobrze serwuje, nie ma problemów z komunikacją i przede wszystkim nie czuje się źle na ziemi, tak jak kilka sezonów temu. Peschke mimo że jest kobietą, dobrze returnuje także przy męskim serwisie, a spryt czeskiej zawodniczki jest bardzo znany w tourze. Rywali nie mają łatwych, bowiem jest to inny czeski duet Andrea Hlavackova oraz Lukas Dlouhy. Czech nie może sobie znaleźć stałego partnera, co zaowocowało spadkiem w deblu, natomiast Andrea wciąż utrzymuje czwartą pozycję, ale już nie tylko dzięki startom z Lucie Hradecką. Będzie to z całą pewnością trudny mecz, ale liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie w kierunku duetu polsko-czeskiego, kurs @1.65.

Należy pamiętać, że nie zawsze można traktować poważnie występy w grze mieszanej, szczególnie na początku, kiedy niektórzy odpadają z singla i... po prostu gdzieś się spieszą.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!