French Open: Polski dzień

W czwartym dniu wielkoszlemowego turnieju French Open w akcji zobaczymy aż dziewięcioro polskich tenisistów. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście pojedynki singlistów – Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

Agnieszka Radwańska 1.11, Karolina Pliskova 6.75
Radwańska nie powinna mieć większych kłopotów z awansem do III rundy turnieju. 22-letnia Czeszka, Karolina Pliskova jest 53. rakietą światowego rankingu. W ubiegłym tygodniu, dochodząc do finału turnieju w Norymbedzie, Pliskova pierwszy raz w karierze pokonała zawodniczkę z TOP 10 rankingu – Angelikę Kerber. W pierwszej rundzie French Open dzisiejsza rywalka Radwańskiej, w dwóch setach pokonała Mathilde Johansson. Popularna „Isia” uporała się za to, również nie tracąc seta, z Chinką Shuai Zhang. Wygrana Polski 2:0 w dzisiejszym meczu wyceniana jest na 1.32.

Warto nadmienić, że wczoraj z turniejem pożegnała się inna zawodniczka z Chin – Na Li. Wiceliderka WTA sensacyjnie przegrała z Kristiną Mladenović. Z turniejem pożegnała się także siostra Agnieszki Radwańskiej – Urszula, która skreczowała w trakcie meczu z Magdaleną Ribarikovą. Także w turnieju mężczyzn doszło już do pierwszej sensacji – finalista tegorocznego Australian Open, Stanislas Wawrinka (3. w rankingu ATP) przegrał z Guillermo Garcia Lopezem.

Jarkko Nieminen 2.28, Jerzy Janowicz 1.60
Pierwszą rundę turnieju mężczyzn przeszedł za to Jerzy Janowicz. Nasz najlepszy tenisista pokonał 3:1 Victora Estrellę i dziś stoi przed szansą awansu do kolejnego etapu turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Polak będzie faworytem meczu z Finem, Jarkko Nieminenem. Co ciekawe, Nieminen w poprzedniej rundzie także mierzył się z zawodnikiem z Polski – Michałem Przysiężnym, wygrywając tamten mecz w pięciu setach. Jeśli Fin znów wygra 3:2 z biało-czerwonym, wówczas trafimy kurs 6.10.

Poza Radwańską i Janowiczem dziś na kortach Paryża zobaczymy także Katarzynę Piter, Klaudię Jans-Ignacik, Alicję Rosolską, Łukasza Kubota, Mariusza Fyrstenberga, Marcina Matkowskiego i Tomasza Bednarka. Będą to oczywiście gry podwójne i miksty. W pojedynkach singlistów nie zabraknie z kolei meczów czołowych zawodników, jak choćby Novaka Djokovicia, Rogera Federera czy wśród pań – Venus Williams.

Wszystkie mecze French Open możesz obstawiać na Unibet.pl.