Puchar Hopmana: Hiszpania vs RPA


Przypomnijmy, że Hiszpania i RPA znajduje się w grupie B razem z USA oraz Francją. W ramach jednego spotkania rozgrywa się dwa mecze singlowe oraz miksta.

W pierwszym meczu wystąpi Fernando Verdasco przeciwko Kevinovi Andersonowi. Zawodnicy grali ze sobą dwukrotnie i w obu przypadkach górą był reprezentant z Półwyspu Iberyjskiego.

W tym wypadku niżej notowany jest tenisista z RPA, ale zanotował lepszą końcówkę sezonu od swojego rywala, dwukrotnie wygrywając w kolejnych turniejach po dwa mecze (na hali). Hiszpan zakończył rok kreczem w starciu z Samem Querreyem w Paryżu, a wcześniej niezbyt dobrze zagrał w Walencji. Hiszpan dużo lepiej radził sobie w grze podwójnej i wywalczył aż cztery tytuły na mączce z Davidem Marrero. Największym singlowym sukcesem było pokonanie Rafaela Nadala na niebieskiej mączce w Madrycie.

Obaj zawodnicy dysponują dobrym serwisem, ale mimo wszystko bardziej wszechstronny jest Verdasco i wydaje się, że choć nie będzie to dla niego łatwy i szybki mecz, wypracuje przewagę dla swojej ekipy.

Nasz typ: Verdasco pokona Andersona @1.80

Po zakończeniu tego spotkania na kort wyjdą panie. Anabel Medina będzie miała okazję zrewanżować się Chanelle Scheepers za porażkę w Miami. 30-letnia Hiszpanka od lat utrzymuje się w Top 100 singla oraz debla, ale lepiej mimo wszystko radzi sobie występując w duecie. Hiszpanie sięgali już po tytuł w Pucharze Hopmana, ale nie udała się jeszcze ta sztuka Anabel. Zdecydowanie w starciu z Scheepers jest słabszym ogniwem. Reprezentantka RPA w przerwie wzięła ślub i generalnie jej dwa ostatnie sezony są bardzo pozytywne. Doświadczeniem Medina bije swoją rywalkę na głowę, ale wydaje nam się, że wszystko rozstrzygnie się w mikście.

Nasz typ: Scheepers pokona Medinę @1.65

Niezależnie od tego czy dwa singlowe spotkania potoczą się według naszej myśli, zdecydowanymi faworytami w mikście są Hiszpanie. Oboje w grze podwójnej od lat startują dużo i to z dobrym efektem, jak wcześniej zostało wspomniane: Verdasco wygrał cztery turnieje w minionym sezonie, a Medina w całej karierze ma 14 tytułów. Scheepers w deblu notowana jest w połowie drugiej setki, natomiast Anderson pod koniec pierwszej.

Nasz typ: zwycięstwo Hiszpanów w grze mieszanej @1.52

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!