Puchar Hopmana: Szukamy zwycięzcy!


Tradycyjnie osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, gdzie rozegrają spotkania w systemie każdy z każdym (dwa single i mikst). Przedstawiamy więc wszystkie zespoły i ich szanse na zwycięstwo.

Grupa A

Serbia: Ana Ivanović i Novak Djoković
Włochy: Francesca Schiavone i Andreas Sepi
Niemcy: Andrea Petković i Tommy Haas
Australia: Ashleigh Barty i Bernard Tomić

Ta grupa wydaje się być silniejsza, a outsiderami mogą być Włosi, bowiem Schiavone po zwycięstwie w Rolandzie Garrosie znacznie obniżyła loty, a Andreas Seppi obok Tomicia jest najsłabszym (choć to złe słowo) singlistą w tym gronie. Największe szanse na awans mają Serbowie (Djoković bardzi lubi grać w Perth) oraz Niemcy. Z tymi drugimi problem jest taki, że Petković powraca po kontuzji i jeszcze nie jest w swojej najwyższej dyspozycji. Ciekawie może być z reprezentacją Australii, bo dla gospodarzy zagra Ash Barty, 16-latka, która zastępuje Casey Dellacquę. Ta zawodniczka ma talent, ale oczywiście brak jej jeszcze ogrania. Bernard Tomić miał zawojować czołówkę, ale problemy okołotenisowe okazały się dominujące w jego karierze. Główni faworyci do wyjścia z grupy to Niemcy i Serbowie.

Grupa B

USA: Venus Williams i John Isner
Hiszpania: Anabel Medina i Fernando Verdasco
RPA: Chanelle Scheepers i Kevin Anderson
Francja: Mathilde Johansson i Jo-Wilfried Tsonga

Grupa nieco słabsza, w której zdecydowanymi faworytami są Amerykanie. Jeśli Venus Williams jest zdecydowanie najlepszą singlistką, ma też spore ogranie w grze podwójnej, co jest dużym atutem, bo w przypadku porażki Isnera, o zwycięstwie meczowym decydować będzie mikst. Najsłabiej wygląda ekipa z RPA, ale też Jo-Wilfried Tsonga może mieć problemy, bowiem jego partnerką jest Mathilde Johansson, zupełnie odstająca poziomem od reszty singlistek. Atutem Hiszpanów jest to, że zarówno Medina, jak i Verdasco świetnie radzą sobie w grze podwójnej. To przesądza o tym, że obok Amerykanów są głównymi faworytami do wyjścia z grupy.

Faworytami są Serbowie i tuż za nimi Amerykanie. Z racji tego, że Novak Djoković i Ana Ivanović jeszcze wspólnie nie sięgnęli po tytuł, może to właśnie nastąpić w tym sezonie. Nie bez powodu - są najrówniejszą drużyną!

Nasz typ: Zwycięstwo Serbii @1.70

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!