US Open: W środę walczą Polacy


Dziś kolejny dzień tenisowej rywalizacji o ostatni w sezonie Wielki Szlem. US Open trwa, a dziś swoje spotkania rozegrają flagowe okręty polskiego tenisa – Agnieszka Radwańska (17.00) i Jerzy Janowicz (18.30). Oba mecze dostępne w naszej ofercie Unibet TV!

Shuai Peng 6.00, Agnieszka Radwańska 1.13
„Isia” jest wyraźną faworytką meczu w II rundzie. Wpływ na to ma także jej popis z poprzedniego szczebla nowojorskiego turnieju, kiedy to Polska wygrała w 47 min (6:1; 6:0) z Sharon Fichman. Tym razem może być jednak nieco trudniej, bowiem Radwańska 4 lata temu w US Open przegrała właśnie z Chinką z Shuai Peng. Pozostałe bezpośrednie pojedynki obu pań kończyły się wygranymi Radwańskiej. Polka zawsze traciła jednak seta. Chinka Peng swój najlepszy indywidualny sezon zaliczyła 3 lata temu, a poza tym jest uważana raczej za specjalistkę od debla, w którym potrafiła wygrać nawet Wimbledon. Przy odpowiedniej koncentracji „Isia” powinna dziś zaliczyć pewny awans od kolejnej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w Tenisie.

Faworytką całego US Open jest oczywiście Amerykanka Serena Williams – liderka światowego rankingu. Oto zestawienie kursów:

Jerzy Janowicz 1.28, Dusan Lajović 3.50
Polak jeszcze nigdy w karierze nie wygrał meczu w głównym turnieju US Open. Dziś jest najwyższa pora by to zmienić. Janowicz jest faworytem pojedynku z Serbem Dusanem Lajoviciem. Lajović jest uważany za nadzieję serbskiego tenisa, być może przyszłego następcę Novaka Djokovicia. Póki co rozgrywa on niezły sezon. W Rolandzie Garrosie odpadł dopiero z późniejszym triumfatorem – Rafaelem Nadalem w 1/8 finału. W swojej grze Lajović stosuje defensywną taktykę. Polak ma za sobą udany turniej w Winston-Salem, gdzie był o krok od pierwszej w karierze wygranej w turnieju ATP. Niestety, mimo dwóch piłek meczowych, Janowicz przegrał z Lukasem Rosolem i musiał się zadowolić drugim miejsce. Forma „Jerzyka” wygląda jednak na zwyżkującą i dziś Polak powinien udowodnić to w meczu z serbskim przeciwnikiem.

Rodak Lajovicia, wspomniany „Djoko” jest za to kandydatem nr 1 do wygranej w całym turnieju w Nowym Jorku. Nasze typowania przedstawiają się tak:

Mecze Polaków można oglądać na Unibet TV!